• Головна
  • Хто добуває пісок із берега Ворскли?
10:08, 21 червня 2013 р.

Хто добуває пісок із берега Ворскли?

Гори будівельного непотребу, повалені та понівечені дерева та цілі кар’єри, звідки видобувають пісок – саме в такий вигляд нині перетворились мальовничі куточки природи в районі третього міського пляжу в Полтаві.

 На відверте безчинство уздовж пляжу люди скаржаться уже більше 10 років. Однак останнім часом, кажуть тамтешні мешканці та відпочивальники, невідомі порушники вкрай «розперезалися». У всьому, що коїться на цьому узбережжі, жителі вулиці Радянської Армії, що розташована поруч, підозрюють приватну фірму «Будзабезпечення», яка працює тут, починаючи з 1997-го року, начебто очищаючи річку.

 -         У нас в погребах стоїть вода. Такого влітку ніколи не було. Уже активно почався зсув ґрунту, руйнуються будівлі. Раніше ця фірма справді займалася розчищенням Ворскли, а сьогодні їхній земснаряд заростає травою і вкривається корозією, а «під шумок» вони просто вивозять пісок з берегів, – обурюються жителі потерпілої від діяльності бізнесменів прибережної вулиці. - А один із керівників цієї фірми разом зі своєю дружиною проживають тут, у вагончику, на місці, де колись стояла техніка. По воду вони йдуть до сусідів, а от туалетом зробили берег річки, бо власної вбиральні не мають.

«Будзабезпечення» базується безпосередньо на березі Ворскли посеред дерев та кущів, за шлагбаумом. Тут стоїть вагончик чергового і ціла стоянка великовантажної техніки й усе для її обслуговування. Люди кажуть, що вони опалюють свої приміщення тими деревами, що тут же й спилюють. Поруч – ряд пеньків. За порушення екологічних норм обласна екоінспекція кілька разів штрафувала фірму та зобов’язувала припинити експлуатацію майданчика з технікою. Та віз і нині там.

Однак «Будзабезпечення» запевняє, що працює виключно за договором із міською радою - чистить річку і намиває пісок для потреб міста. А до масового видобутку піску з берегів Ворскли не має жодного відношення.

Тобто крайніх у захаращенні та нівеченні улюблених місць відпочинку полтавців немає. Однак факти лишаються фактами. І жителі прибережної вулиці зупинятися не збираються. Вони готують звернення в усі відповідні інстанції, щоб покласти край такому свавіллю.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...