• Головна
  • Надзвичайний стан в Україні запроваджується на 30 днів - РНБО
13:00, 23 лютого
Надійне джерело

Надзвичайний стан в Україні запроваджується на 30 днів - РНБО

Надзвичайний стан в Україні запроваджується на 30 днів - РНБО

Рішення про запровадження надзвичайного стану на території України у разі схвалення діятиме 30 днів, з можливістю пролонгації. Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов під час брифінгу

“Що стосується терміну введення режиму надзвичайного стану, згідно з чинним законодавством, це 30 днів. У разі необхідності Президент своїм указом має право ще на 30 днів продовжити, тобто, загальна кількість 60, але обов’язково має бути голосування і в першому, і в другому випадку Верховної Ради для підтвердження цього стану”, - сказав Данілов.

Доповнення

Рада з національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану, окрім Донецької та Луганської областей, де вже діє окремий правовий режим. Його має завтердити ВР.

Що таке «надзвичайний стан»?

У Конституції України записане наступне роз’яснення цього терміну:

"особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров'ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначеннямстроку дії цих обмежень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надзвичайний стан #РНБО #данілов
Оголошення
live comments feed...