• Головна
  • В Україні знизився рівень госпіталізації – Віктор Ляшко
11:00, 22 лютого
Надійне джерело

В Україні знизився рівень госпіталізації – Віктор Ляшко

В Україні знизився рівень госпіталізації – Віктор Ляшко

У світі триває спад реєстрації нових випадків COVID-19. У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що в Україні також минає пік захворюваності. Попри найбільші цифри виявлених випадків за весь час епідемії, кількість госпіталізацій і померлих менша, ніж на піку попередньої Дельта-хвилі. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час ранкового брифінгу.

«Рівень госпіталізацій із COVID-19 в Україні вже нижчий за граничний показник адаптивного карантину у 60 осіб на 100 тисяч населення, а летальність зменшилася у 4 рази – з 2% до 0,5%. І це перша хвиля, коли на найвищих показниках добових випадків було доступно більш ніж половина ліжкового фонду з можливістю проведення кисневої терапії».

Середньодобова кількість померлих від ускладнень COVID-19 припинила зростати та останні 5 днів перебуває на плато у близько 240 осіб на добу.

Як зауважив міністр, смертність є відкладеним показником, який починає зростати і, відповідно, спадати на 2–3 тижні пізніше, ніж випадки й госпіталізації.

«У трактуванні смертності часто можна спостерігати маніпуляції та неправильне використання абсолютних цифр. Україна не приховує смерті, а навпаки, фіксує смертельні випадки в широкому визначенні, серед усіх хворих, навіть якщо ковід був супутнім захворюванням, який загострив інші потенційно смертельні стани», - пояснив Віктор Ляшко.

Також міністр нагадав, що важливу роль у ситуації зараз відіграє, звісно, вакцинація проти COVID-19.

«Завдяки вакцинації понад 50% дорослого населення України, ми зараз спостерігаємо значно нижчі цифри навантаження на систему охорони здоров’я. За даними математичного моделювання, вакцинація в Україні вже врятувала близько 22 тисяч життів. Це означає, що кількість померлих за весь час пандемії вдалося зменшити як мінімум на 17%», – зазначив Віктор Ляшко.

Також успішне запровадження системи адаптивного карантину дозволило Україні проходити поточну хвилю з одним із найменших рівнів захворюваності у Європі.

Серед 15 великих країн Європи (з населенням понад 10 млн осіб) Україна у 2022 році займала 14–15 позиції за рівнем захворюваності на 100 тисяч населення.

Високий рівень вакцинації населення дозволить поступово повернутися до звичного життя.

«Наша мета – 70% населення, вакцинованих повним курсом, і бустерна доза для всіх, хто цього потребує. Саме це дозволить не застосовувати карантинні обмеження на весняно-літній період. Чим більше нас буде вакцинованих, тим швидше ми зможемо повернутись у допандемічні часи та жити без обмежень», – зазначив міністр.

Читайте також: В Уряді заявили про ймовірні карантинні послаблення

Не забувайте підписуватися на наш Telegram, щоб стежити за новинами Полтави у месенджері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #Україна #рекомендації #коронавірус #брифінг #повідомлення #Ляшко
Оголошення
live comments feed...