• Головна
  • У Полтаві біля пам’ятника Скорботної матері встановлять новий меморіальний знак.
16:32, 17 червня 2013 р.

У Полтаві біля пам’ятника Скорботної матері встановлять новий меморіальний знак.

Питання щодо встановлення нового меморіального знаку на місці масовихрозстрілів та захоронень полтавців та військовополоненихвирішуватимуть днями на рівні обласної влади. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації.

Деякі полтавські дослідники історичних подій вважають, що нинішній пам’ятник стоїть не на справжньому місці розстрілів. Справжній – той, який був встановлений 1967 року на відстані 100 метрів від теперішнього пам’ятника Скорботної матері.

– Багато років займаюся дослідженням Полтави в окупаційний період, зібрав чимало свідчень про те, як відбувалися розстріли євреїв у Пушкарівському парку, – каже Віктор Дмитренко. –1941 року німці розстріляли близько 4-5 тисяч людей, знаю це, бо в мене є архівні документи. Неподалік місця розстрілів стояв будиночок, у якому був замаскований кулемет. Ним розстрілювали людей. Євреїв пригнали на розстріл обманом, сказали, що вивозитимуть у Німеччину, а натомість знищили. Очевидці розповідали мені, що після розстрілів стогони з-під землі чулися тиждень. Я 26 років намагаюся добитися, аби пам’ятник жертвам масових розстрілів встановили на тому місці, де вони відбувалися, але поки що справа не рухається, нині там просто дорога, якою їздять автомобілі. До речі, є уже створений пам’ятник, кілька років припадає пилом на складі, його не можуть встановити через брак коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...