• Головна
  • Виправдувальний вирок або чергова перемога адвокатів системи БПД Полтавщини, справедливості та законності
10:30, 17 лютого
Надійне джерело

Виправдувальний вирок або чергова перемога адвокатів системи БПД Полтавщини, справедливості та законності

Виправдувальний вирок або чергова перемога адвокатів системи БПД  Полтавщини, справедливості та законності

Кожна людина потенційно здатна на злочин. Ніхто не застрахований від нещасних випадків, непередбачуваних втрат та складних ситуацій. Все залежить від обставин, в які потрапляє людина. Проте, не завжди обраний нами шлях може бути законним. Тоді необхідно пам’ятати принцип – незнання закону не звільняє особу від відповідальності!

Опинившись у складній життєвій ситуацій ще й під психологічним тиском та страхом зробити помилку, часто ми не можемо правильно кваліфікувати свої дії та знайти правильний шлях для вирішення питання у правовий спосіб. Проте, у житті не має невирішуваних проблем, а є лише обмеженість у засобах. Про те, як правильно вирішити ці питання розповіли у Регіональнму центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

У Конституції України зазначено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права й свободи від порушень і протиправних посягань. У регіональному центрі нагадали, що одним із завдань кримінального провадження є захист особи, щоб кожний хто чинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений та інше.

До системи безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Лілія зі своєю проблемою. Органи досудового слідства обвинувачували її у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.185 КК України, а саме у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненій повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднаній з проникненням у житло.

На підставі доручення, виданого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області для здійснення захисту інтересів клієнтки системи БПД призначено адвоката Олександра Клименка.

Всім відомо, що за успіхом у виграші будь-якої справи прихована кропітка робота захисника, його наполегливість, майстерність і професійний досвід.

Першою перемогою захисника стало задоволення судом його клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченій з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Під час судового засідання захисник звернув увагу суду на обставини справи, які повністю спростовували винуватість підзахисної.

Свою вину в судовому засіданні пані Лілія у вчиненні вказаних злочинів не визнала та пояснила, що не має жодного відношення до цих крадіжок.

За статтею 62 Конституції України зазначено, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

«Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість поза розумним сумнівом» - резюмує захисник Олександр Клименко.

Під час судового розгляду справи, суд встановив, що представники обвинувачення не надали жодного доказу на підтвердження причетності клієнтки системи БПД до вчинення інкримінованих їй правопорушень, у тому числі протягом тривалого часу не забезпечили явку свідків обвинувачення.

Недотримання засади безпосередності, у свою чергу, призводить до порушення інших засад кримінального провадження як-то: презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини, забезпечення права на захист, змагальність сторін та свобода в поданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Указаний принцип зумовлює обов’язки осіб, які ведуть процес: допитати підозрюваних, обвинувачених, свідків, потерпілих, експертів, заслухати висновки експертів, оглянути речові докази, оголосити і дослідити документи, звуко- та відеозаписи. Тому засада безпосередності виступає необхідним елементом судового розгляду.

Враховувавши всі обставини справи, суд визнав недоведеним обвинувачення в скоєнні інкримінованих підсудній кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України.

І ось довгоочікуваним фіналом 4 років судової тяганини стало ухвалення Лубенським міськрайонним судом Полтавської області виправдувального вироку, яким пані Лілію визнано невинною та виправдано.

Таким чином, завдяки правильно обраній позиції, стратегії і тактиці захисту у справі, бажанням йти до перемоги та прагненням вчинити максимум дій для досягнення успіху, адвокату Олександру Клименку вдалося домогтися ухвалення Лубенським міськрайонним судом Полтавської області виправдувального вироку, яким пані Лілію визнано невинуватою та виправдано за пред’явленим обвинуваченням в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України. І це чергова перемога адвокатів системи БПД Полтавщини, справедливості та законності!

Повний текст рішення за посиланням.

Читайте також: Кращим хірургом року став Олександр Безкоровайний

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #рішення #виправдання #адвокат #допомога #потерпіла
Оголошення
live comments feed...