• Головна
  • «Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків
13:30, 16 лютого
Надійне джерело

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків

В Україні стартує нова програма Президента Володимира Зеленського «Велика термомодернізація». Її 11 лютого презентувала Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося в Харкові 11 лютого.

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків, фото-1

За словами Президента, у результаті реалізації цієї програми понад 1,5 млн громадян уже наступного опалювального сезону зможуть платити за тепло менше.

«Мова про 700 тисяч сімей, які проживають у таких багатоквартирних будинках. Я думаю, ефект буде масштабний – економія в майже 8 мільярдів гривень за опалювальний сезон 2022-2023 років. Це вивільнені кошти для соціальних програм, підвищення зарплат, проектів розвитку, підвищення гарантій для найменш захищених категорій населення», – наголосив Глава держави

«Програма передбачає виконання робіт з поліпшення енергоефективності житла в усіх регіонах країни. За перший 2022 рік буде термомодернізорвано 5 тисяч будинків. 1,5 мільйонів українців отримають більш комфортні умови проживання, витрати на комунальні платежі зменшаться, а громади стануть більш самодостатніми», – розповіла Юлія Свириденко.

Запуск програми передбачає надання кредитів органам місцевого самоврядування на 140 мільярдів гривень під 3% річних..

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко додав, що цей проєкт не один день і не один місяць готується центральною владою.

«Наприкінці 2021 року термомодернізували перші 8 «пілотних» будинків у Дніпрі. Нині вони мають не лише інший вигляд і комфорт, платіжки за тепло у мешканців квартир зменшилися від 30 до 50%, – розповів Кирило Тимошенко. – Модернізації зазнають не лише стіни, а й теплові пункти, буде виконана ізоляція приміщення, підвалів і горищ, заміна дверей. Це не тільки технічні питання, а й зовсім інші підходи до поняття комфортне житло».

Т.в.о. голови Полтавської облдержадмінстрації Дмитро Лунін, який брав участь у конгресі, зазначив на Полтавщині попередньо вже обрали будинки, які ввійдуть до програми «Велика термомодернізація».

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків, фото-2

«Ми на Полтавщині разом із громадами визначили будинки, що підпадатимуть під термомодернізацію. Попередньо це 306 будинків: у Кременчуці – 210, у Полтаві – 42, у Миргороді – 51, у Лубнах – 3. Уявіть, зараз нам фактично доводиться платити не тільки за обігрів квартири, а й вулиці через надзвичайно низьку енергоефективність будинків. У комплексі зі стабільними тарифами термомодернізація надасть новий комфорт життя, який люди відчуватимуть у себе вдома щодня», – зазначив Дмитро Лунін.

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків, фото-3

У першу хвилю програми утеплювати будуть будівлі, зведені до 1990 року. А пізніше й нові, які мають невисокий клас енергоефективності (С).

Реставрація краєзнавчого музею в Полтаві: хід робіт та плани на 2022 рік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#велика термомодернізація #програма #президент
Оголошення
live comments feed...