• Головна
 • « Минулого року понад чотири тисячі полтавців захворіли на рак. І це лише виявлені випадки»
11:30, 4 лютого
Надійне джерело

« Минулого року понад чотири тисячі полтавців захворіли на рак. І це лише виявлені випадки»

« Минулого року понад чотири тисячі полтавців захворіли на рак. І це лише виявлені випадки»

Сьогодні – Всесвітній день боротьби проти раку. Для чого його започаткували? Для того, аби привернути увагу до проблеми онкологічних патологій. Кількість українців, що мають онкологічні патології сягнула понад 1 мільйон. Щороку рак стає причиною смерті до 80 тисяч громадян. З початку минулого року на диспансерному обліку в області перебувало понад 44 тисячі осіб. Якою є ситуація на сьогодні – у нашій розмові з головним лікарем Полтавського онкологічного диспансеру Орестом Вовком.

- Оресте Ярославовичу, відверто кажучи, статистика щодо захворюваності на рак є страхітливою. Що маємо у нашій області і якою є динаміка у порівнянні з різними роками?

- На диспансерному обліку на початок 2022 року перебувало 44 204 осіб. Поширеність злоякісних новоутворень на 100 тисяч населення становить:

- 3241,5 за 2021р.

- 3101,9 за 2020р.

За 2021 рік на диспансерний облік взято 4101 хворих з вперше в житті встановленим діагнозом злоякісне новоутворення. У 2020р оці їх було – 3945; У 2019році - 4928; У 2018році -4927.

За звітний рік збільшився показник захворюваності на злоякісні новоутворення серед усього населення Полтавської області і склав 324,8 на 100 тисяч населення.

- На які онкопатології частіше хворіють чоловіки, а на які – жінки?

- Серед чоловіків розповсюджені злоякісні новоутворення трахеї, бронхів та легень , передміхурової залози, шкіри, прямої кишки, ободової кишки , сечового міхура, шлунку.

Що ж до жінок, то роками незмінно перші місця займає рак молочної залози, тіла матки, шкіри, ободової кишки, шийки матки, прямої кишки.

- Чи більшим стає ризик захворіти на рак з віком?

- Дійсно, хоча і говорять, що рак «молодшає», все ж таки значно збільшується захворюваність населення починаючи з 55-59 років. Найбільш високі показники відмічаються у віці 60-64 років.

- Цьогоріч онкологічний диспансер поповнився великою кількістю нового обладнання. Нещодавно – лінійний прискорювач.

- Це справді так. Лінійний прискорювач – це максимально ефективне й комфортне лікування раку для пацієнта, адже опромінення детально відтворює форму пухлини, а не «б’є» одразу по всьому організму. Більше людям не доведеться шукати високоточні технології в приватних клініках, у столиці чи навіть за кордоном. старі променеві апарати радянських часів приберуть, законсервують та утилізують. Після цього приміщення відремонтують, а потім встановлять лінійний прискорювач. Запуск устаткування планується вже цього року. Для жителів Полтавської області послуги прискорювача будуть безкоштовними.

« Минулого року понад чотири тисячі полтавців захворіли на рак. І це лише виявлені випадки», фото-1

Нагадаємо, на придбання лінійного прискорювача виділили 55 мільйонів гривень. Відповідне рішення затвердили депутати на позачерговій сесії Полтавської обласної ради. Але в нашому арсеналі безліч і іншого нового обладнання, цистостоскоп, ендоскопічне обладнання, мамограф, УЗД апарат експертного класу. Тобто все для діагностики та лікування пацієнтів. Дбайте про себе, і не нехтуйте оглядами у лікаря!

- Вам необхідно терміново йти на обстеження, якщо у вас є наступні симптоми:

 • Втрата ваги (без спеціальних заходів для схуднення) більше 5 кг за відносно короткий проміжок часу.
 • Хрипота і кашель. Характерні для цього кашлю риси – тривалість і інтенсивність, а також те, що кашель проявляється в усі пори року.
 • Подовгу не зникають гематоми (більше 3-х тижнів).
 • міни в травленні (безпричинні зміни роботи кишківника; зміна смаків в їжі).
 • Зміни кількості та якості сечовипускання (присутність крові в сечі, поява частого сечовипускання, біль і різі при сечовипусканні, утруднене сечовипускання). Проблема з ковтанням навіть слини, відчуття «грудки в горлі».
 • Кров, яку людина раптово виявляє в сечі, в калі, блювотних масах, в слизу, яку людина викашлює – це серйозні симптоми.
 • Шкіра. Якщо родимка або родима пляма стали набагато яскравішими, почали збільшуватися в розмірі, тверднуть, на шкірі з’явилися нарости, плями.
 • Виразка в порожнині рота, що не загоюється протягом 3-х тижнів.
 • Біль, що не проходить в незалежності від її локалізації.
 • Підвищена температура тіла 37-37,2 ° С тривалий час.

«Якщо хвороба не минає через три тижні – потрібно подумати про рак»

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #хірургія #онкологія #рак
Оголошення
live comments feed...