• Головна
  • Поради полтавцям, як підготувати будинок перед поїздкою на відпочинок/
13:34, 12 червня 2013 р.

Поради полтавцям, як підготувати будинок перед поїздкою на відпочинок/

Перед відпусткою, яку плануєте провести не вдома, варто потурбуватись, щоб було куди повертатися.

Журналысти підготувало поради, як убезпечити себе від пожеж, затоплень, а також  домовитися про догляд за тваринами та рослинами у порожній квартирі.

Перевірте труби і крани

Перед поїздкою не забудьте перевірити крани і труби. По можливості ліквідуйте старі протікання, заіржавілі місця. Найкраще перекрити водопостачання у квартирі повністю.

Переберіть продукти у холодильнику

Порожній холодильник на час відсутності краще вимкнути. Переберіть на полицях холодильника їжу і викиньте все, що зіпсується до вашого повернення. Відключений і порожній холодильник помийте і залиште відчиненим.

Домашніх улюбленців – сусідам та родичам

Потурбуйтеся про те, щоб за вашими домашніми улюбленцями приглянули сусіди чи віддайте тварину родичам. Коти та собаки, навіть якщо їх годуватимуть і водитимуть на прогулянки, можуть погано переносити самотність. Невеликий акваріум та клітки із гризунами, птахами теж краще комусь відвезти і закупити корм та наповнювач для туалету.

Потурбуйтеся про квіти

Якщо немає можливості віддати сусідам чи родичам квіти на час відпустки, потурбуйтеся про них самостійно. Для початку зніміть квіти із підвіконня і поставте у затінену частину кімнати. Для живлення поставте вазони у миску чи таз із водою. Для невеликих рослин – шар води 5-6 см, для великих – трохи глибший. Рослина всотуватиме воду через отвір у ставчику. Полив забезпечують і за допомогою системи «з’єднаних посудин». Біля горщиків поставте банку із водою і виведіть із неї тоненькі трубки в горщики.

Домовляйтеся із сусідами

Про всяк випадок обміняйтеся номерами телефонів із кількома сусідами. У разі неприємностей вас швидко відшукають. Якщо стосунки хороші, то домовтесь про догляд за квартирою. Попросіть кілька разів перевірити помешкання, коли ви будете відсутніми.

Відлякуємо злодіїв

Якщо немає сигналізації, яка убезпечить житло від крадіжок, на час відпустки залиште увімкненим невеликий нічник. Світло у квартирі створить видимість, що ви вдома. Попросіть сусідів виймати із ящика пошту. Адже старі газети та рекламні буклети наштовхнуть на думку, що помешкання порожнє.

Захистіть кімнату від сонця і меблі від пилу

У літню спеку особливо страждають квартири на сонячній стороні. Перед від’їздом опустіть жалюзі або заклейте вікна спеціальною фольгою. Варто урахувати: фотльга погано здирається зі скла, тож кріпіть її скочем, бо потім матимете мороку із відмиванням. Аби не довелося прибирати чималий шар пилу із меблів, прикрийте їх зверху тканиною. По можливості приберіть у кімнаті килими.

Відключіть електротехніку та газове обладнання

Якщо немає можливості відключити електропостачання у квартирі повністю, повідключайте електроприлади із розеток. Бували випадки, коли холодильники та телевізори згорали під час грози.

Щоб убезпечити житло від потрапляння природного газу, який може призвести до вибуху, постачання його до газових колонок та плит варто перекрити на вентилі.

Заберіть сміття і виперіть білизну

Навіть невелика кількість сміття за час відпустки може зіпсувати повітря у квартирі, тож не забудьте викинути його і помити смітник. Затхлий запах може з’явитися і через кілька невипраних речей.

Встановіть сигналізацію

Вона убезпечить ваше житло і майно від небажаних гостей. А ще дозволить спокійно відпочити, не переживаючи за безпеку дому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...