• Головна
  • У Полтаві відкрили регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла»
14:09, 8 червня 2013 р.

У Полтаві відкрили регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла»

Уперше в Полтаві – 7-8 червня  -  обласне управління культури Полтавської ОДА, Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ, Полтавський краєзнавчий музей, за підтримки Департаменту інформаційної політики Полтавської ОДА організували відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла», присвячений 1025-річчю хрещення Київської Русі.

Захід розпочався сьогодні  і відбувається за участю почесних гостей з м. Києва – письменників, композиторів, викладачів, хормейстрів, представників музичної інтелігенції.  Стартував фестиваль з прес-конференції та круглого столу на  тему – «Українська духовна музика, її місце та роль у сучасному музичному просторі: проблематика, шляхи розвитку».

Начальник управління культури  Полтавської ОДА Геннадій Фасій  відзначив, що подібні заходи є важливими для суспільства, особливо напередодні події святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі.

«Запровадження християнства в Київській Русі має стати святом торжества європейської ідентичності України, і подібні заходи цьому тільки сприяють», – наголосив Геннадій Фасій.

Перший заступник директора – начальник управління Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Юрій Варченко зазначив, що  Президент України Віктор Янукович висловив переконання, що органи влади надаватимуть всіляку підтримку релігійним організаціям у реалізації їхніх проектів та ініціатив, приурочених до цього ювілею, тому обласна влада сприяє всім ініціативам, присвяченим названій даті.

Завтра у концертній програмі фестивалю візьмуть участь провідні професійні та аматорські хорові колективи і солісти області – виконавці духовної музики з області. Очікується виступ парафіяльного хору Парафії священномученика Кіпріна з Харкова, хору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Всі учасники фестивалю отримають дипломи та подяки управління культури Полтавської ОДА та пам’ятні сувеніри з символікою фестивалю ручної роботи майстра кераміки з Опішні Івана Окари.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...