• Головна
  • Монтаж електропроводки в підлозі - як зробити і не накосячити?
Новини компаній
17:26, 18 грудня 2021 р.

Монтаж електропроводки в підлозі - як зробити і не накосячити?

Новини компаній

Коли планується монтування електрики в будинку з нуля, часто постає проблема вибору способу прокладання. Усім хочеться це зробити з мінімумом зусиль і максимально ефективно. Останнім часом набуває все більшої популярності варіант прокладання в підлозі, адже при заміні стяжки значно скорочується чорнова робота зі штроблення стін. В цій статті ми більш детально розглянемо правильний монтаж.

Монтаж електропроводки в підлозі - як зробити і не накосячити?, фото-1

Чи варто прокладати електрику в підлозі

Для початку поговоримо про плюси та мінуси монтажу проводки в підлозі. Серед переваг даного варіанта виділяють:

  • Безпека. Якщо захочете вкладати електрику під покриттям підлоги, навряд чи виникне випадок, коли за своєю неуважністю випадково вб'єте цвях в дріт або інструментом переб'єте струмоведучі жили.
  • Економічна вигода.
  • Легкість проведення робіт.

Що стосується мінусів, то сюди варто віднести складність ремонту і заміни електрики, а також витрати на гофру.

Де варто використовувати

Прокладати проводку в підлозі, в першу чергу, варто саме в новобудовах. Дані об’єкти здаються без виконаної чистової обробки стін та відлоги, тому під час монтажу не потрібно виконувати штроблення стін. Варто тільки прокласти дріт по підлозі та підвести його до розмічених точок електричної напруги – вимикачі, розетки. Крім того, даний вид монтажу електричної мережі в домі також часто використовується в приватних будинках, які виконано з дерева. В такому разі забезпечується більш простий доступ до проводки. Для дерев'яного будинку таке рішення досить актуальне, оскільки проведення кабель-каналів безпосередньо в стіні значно вплине на зовнішній вигляд кімнат, а проводка в ретро-стилі обійдеться набагато дорожче за сучасну.

Порядок проведення робіт

Монтаж має декілька важливих правил:

  • Перед тим як починати виконувати будь-які роботи, необхідно провести розмітку, де під поверхнею стяжки буде пролягати гофра з електричним дротом. Зверніть увагу на ті елементи, які будуть розміщені на стіні або підлозі, їх також варто відзначити. Для більшої зручності намалюйте схему на папері, де буде позначено місцезнаходження дротів. Вам стане в пригоді це, якщо потрібно свердлити підлогу: зможете уникнути пошкодження дроту.
  • Електропроводку у стяжці підлоги розміщують відносно глибоко. Як мінімум її слід утопити на 30 мм. Якщо необхідно накласти одну трасу на іншу, буде потрібно збільшення товщини стяжки.
  • Монтаж кабелю під стяжкою з бетону проводиться виключно в спеціальній гофрі або в трубі зі сталі. Другий варіант актуальний під час прокладання електрики від підлогою з дерева.
  • Не робіть скрутки в підлозі. Будь-яке з’єднання необхідно роботи в розподільних коробах, які знаходяться над рівнем підлоги.
  • Скільки варто робити поворотів не вказується правилами. Але, якщо ви захочете відремонтувати дріт у гофрі, то вже за 2 повороти під 90 градусів провести всі необхідні роботи буде проблематично.
  • При монтажі електричної проводки під покриттям підлоги з дерева, обов'язково обробіть матеріал концентратами, що запобігають займанню.

Підсумовуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що прокладання електрики в підлозі досить складне та вузькоспеціалізоване завдання. Правильно вирішити всі питання дозволить виклик електрика, таким чином всі процеси виконає кваліфікований професіонал оперативно та за розумною вартістю. Не треба ризикувати безпекою та надійністю електрики в будинку, краще за все довірити цю роботу справжнім досвідченим майстрам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...