• Головна
  • На Полтавщині відкрили 41-й пам’ятник Тарасу Шевченку
11:37, 7 червня 2013 р.

На Полтавщині відкрили 41-й пам’ятник Тарасу Шевченку

Новий пам’ятник Кобзареві з’явивися з ініціативи самих жителів села Яресьок

У селі Яреськи Шишацького району урочисто відкрили перший у районі та сорок перший на Полтавщині пам’ятник Тарасу Шевченку. Про це повідомили в прес-службі Полтавської облради.

Як розповів Яреськівський сільський голова Дмитро Заїка, з ініціативою про встановлення пам’ятника Шевченку на території села два роки тому виступили мешканці Яресьок. Ця ідея була підтримана депутатами сільської ради. Наразі з бюджету сільської ради було виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, а ініціативна група розпочала збір коштів. Вартість пам’ятника становить 54 тис. грн., із них 14 тис. грн. зібрало населення, по 20 тисяч грн. виділили сільська рада та спонсор — ТОВ «Агрофірма імені Довженка», яке відноситься до агрохолдингу «Астарта-Київ».

Новий пам’ятник Кобзареві

Новий пам’ятник Кобзареві

Новий пам’ятник Кобзареві

Голова обласної ради Іван Момот, зокрема, зазначив, що постать Тараса Шевченка об’єднує українців навколо ідеї державотворення, а життєвий шлях Кобзаря надихає на нові звитяжні справи. Він підкреслив, що з полтавською землею життя Тараса Шевченка поєднав період 1843-1846 років та 1859 рік. На Полтавщині Тарас Григорович побував у понад 50-ти населених пунктах, у тому числі й у селах Шишацького району, написав чимало прекрасних літературних творів і намалював не одну картину.

Після відкриття пам’ятник Тарасу Шевченку освятив настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Михайло.

Творча робота авторів погруддя Тараса Шевченка Дмитра Коршуна та Валерія Голуба була відзначена Почесними грамотами райдержадміністрації.

Нагадаємо, що на останній сесії облради не усі депутати погодилися із встановленням нових пам’ятників Шевченку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...