• Головна
  • Пішов з життя професор «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка" Леонід Стороженко
18:46, 17 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Пішов з життя професор «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка" Леонід Стороженко

Пішов з життя професор «Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка" Леонід Стороженко

17 грудня 2021 року відійшов у засвіти 89-річний вчений Леонід Іванович Стороженко, який все своє професійне життя присвятив підготовці кваліфікованих інженерів-будівельників, молодих учених, формуванню не лише їх практичних і теоретичних знань, а й світогляду. Завдяки життєвому досвіду, фундаментальним знанням та непересічній педагогічній майстерності професор виховав не одне покоління учнів.

Академічна кар’єра Леоніда Івановича Стороженка почалась у 1957 році. У Полтавській політехніці він викладав понад 35 років.

Під його керівництвом створено наукову школу «Дослідження та впровадження в будівництво сталезалізобетонних конструкцій», широко відому в Україні та за її межами, яка займається масштабними дослідженнями з проблем розрахунку, конструювання та впровадження у будівництво високоефективних сталезалізобетонних конструкцій. На основі наукової школи Міністерство регіонального будівництва України створило при Полтавській політехніці підкомітет з питання дослідження та нормування сталезалізобетонних конструкцій.

За роботу «Високоефективні технології та комплексні конструкції в промисловому й цивільному будівництві», розроблену на базі даної наукової школи, колективу науковців – ректору, професору Володимиру Онищенку, доктору технічних наук, професору Олександру Онищенку (посмертно), доктору технічних наук, професору Сергію Пічугіну, доктору технічних наук, професору Олександру Семку і доктору технічних наук, професору Леоніду Стороженку у 2011 році присуджена Державна премія в галузі науки і техніки. Лауреатів нагороджував особисто академік, Президент Національної академії наук України Борис Патон.

У рамках наукової школи за період її існування у нашому університеті захищені 9 докторських та 60 кандидатських дисертацій, опубліковано більше ніж 600 наукових праць, у тому числі 30 монографій, підручників та навчальних посібників. Розробки учасників школи захищені 65-ма авторськими свідоцтвами і патентами.

30 років поспіль професор Леонід Стороженко очолював спеціалізовану Вчену раду по захисту докторських дисертацій. Під його безпосереднім науковим керівництвом захистилось понад півсотні кандидатів технічних наук і 7 докторів технічних наук. Загалом на спецраді захистилось понад 250 кандидатів і докторів технічних наук і чимало з цієї спільноти науковців залишилось працювати в університеті. Леонід Іванович також був дійсним членом Академії будівництва України та Інженерної академії України, членом Національної спілки архітекторів України.

Окрім наукової та педагогічної діяльності, професор займався літературною творчістю і став відомим письменником, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Полтавської обласної премії імені І.П. Котляревського за вагомий внесок та популяризацію української мови в суспільстві. Творчий спадок складають оповідання та п’єси.

За особливі заслуги перед Українським народом Леонід Стороженко нагороджений Почесною грамотою Верховної ради України (2010), а також численними відзнаками за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність – Нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України України «Петро Могила» (2010), Нагрудним знаком МОН України «За наукові досягнення» (2010), Нагрудним знаком МОН України «За наукові та новітні досягнення» (2017), Почесною Грамотою Полтавської обласної ради, Почесною Грамотою Полтавської міської ради, відзнаками університету та званням Заслуженого працівника.

З 2017 року отримував державну довічну стипендію як видатний діяч науки.

Професор Леонід Іванович Стороженко залишиться у пам’яті кожного доброю, світлою, чуйною Людиною. Це велика втрата для науки, для родини, близьких, та усіх людей, з якими він був поруч, яким він допомагав у житті.

" Адміністрація, науково-педагогічний колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та учні висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким, науковій та професійній спільноті. Вічна пам’ять видатній Людині, Ученому і талановитому Вчителю!" сказано у повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Політехніка #вчений #некролог
Оголошення
live comments feed...