08:30, 6 червня 2013 р.

ПОЛТАВЩИНІ ПОВІНЬ НЕ ЗАГРОЖУЄ

Понаднормові зливи на Полтавщині принесуть тільки користь

Останнім часом Європа потерпає від повеней викликаних аномальними дощами. За прогнозами експертів, незабаром повінь може виникнути на Західній Україні, та у Києві. Щоб дізнатись чи не загрожує повінь нашій області, ми звернулися до Полтавського обласного центру з гідрометеорології

— Ні, у нас такої ситуації, як у Європі, не буде,- повідомив «Полтавщині» начальник Центру Володимир Богмацера. — Навіть, якщо дощі будуть ще сильніші ніж ті, що пройшли недавно, то рівень води у Ворсклі підвищиться максимум на 20 сантиметрів. А цього, як ви розумієте, недостатньо для того, щоб виникли підтоплення. До того ж оскільки до дощів була засуха, то опади пішли на поповнення води у ґрунті та на користь сільському господарству.

Окрім цього ми поцікавилися у полтавських синоптиків, чи не є аномальною кількість опадів в області, адже у травні в обласному центрі пройшли сильні зливи. Інформацію нам надала начальник відділу гідрометзабезпечення та авіації Центру Любов Бідюк.

— Ми не очікуємо ніяких підтоплень,- повідомила вона. — Хоча, дійсно, останнім часом опадів випало багато. Якщо конкретніше, то норма опадів у травні складає 51 мм, натомість випало 111 мм. У червні норма 60 мм, а на 5 число випало вже 45 мм. Але це у жодному випадку не аномалія, тому що влітку часто бувають зливи. До того ж, за прогнозами погоди, дощі пройдуть ще сьогодні-завтра, а потім буде суха погода. Тож боятися повеней полтавцям не слід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...