• Головна
  • У полтавському Червоному Хресті розповіли про врятовані життя, допомогу біженцям та боротьбу з пандемією
16:34, 29 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

У полтавському Червоному Хресті розповіли про врятовані життя, допомогу біженцям та боротьбу з пандемією

У полтавському Червоному Хресті розповіли про врятовані життя, допомогу біженцям та боротьбу з пандемією

Більше століття Товариство Червоного Хреста України підтримує всіх тих, хто потрапив у складні життєві обставини. Ця всеукраїнська гуманітарна добровільна організація допомагає державі у наданні гуманітарної допомоги в мирний період та під час збройних конфліктів, бере участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує допомогу найменш соціально захищеним верствам населення. Наразі Товариство є частиною Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця до якого входить більше 6 мільйонів прихильників та волонтерів.

І зараз, в час світової пандемії COVID-19, коли допомоги потребують тисячі людей, ця потужна організація просто не може стояти осторонь людських проблем. Про щоденну та нелегку роботу волонтерів нам розповіла голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна.

У полтавському Червоному Хресті розповіли про врятовані життя, допомогу біженцям та боротьбу з пандемією, фото-1

«Кожного дня до нас звертається велика кількість людей. Люди з особливими потребами, поважного віку, ветерани та їх сім’ї, багатодітні родини, родини з одиноким годувальником – це саме ті верстви населення, яким допомагає наша організація. Окрім цього, ми дуже тісно співпрацюємо з Полтавським міським центром соціальних служб. До нас звертаються, як до «швидкої». Наше основне завдання – це бути там, де потрібна гуманітарна чи соціальна допомога. Одяг, продукти, медичні послуги, іграшки, дитячі візочки, ковдри, подушки – всі речі першої необхідності, що можуть знадобитися людині, яка опинилася у складній ситуації, є у Червоному Хресті. У нас є спеціальні склади для надзвичайних ситуацій, де зберігаються всі речі першої необхідності», - розповідає пані Ірина.

І справді, кожного дня волонтерам та членам Червоного Хреста доводиться допомагати пенсіонерам, людям з особливими потребами, дітям-сиротам. Та вже 7 років в Україні є люди життя яких назавжди змінила війна на Сході. У центрі медико-соціальної допомоги міста Полтави надавали гуманітарну, благодійну та медичну допомогу біженцям. Пані Ірина згадує ті часи, коли люди масово почали тікати з зони бойових дій:

«Коли з зони АТО почали тікати люди, то неможливо перерахувати на пальцях скільки країн допомагало Червоному Хресту України. Це і Швеція, Фінляндія, Швейцарія, Туреччина, США, Данія, Люксембург, Франція, Японія. У нашому центрі медико-соціальної допомоги працювала мобільна медична бригада. Лікарі та медичні сестри рятували тих, хто тікав від війни. В нашому кабінеті, де надавали медичну допомогу біженцям, вдалося попередити 3 смерті. Люди опинилися на мирній території, але війна та стрес далися взнаки. За підтримки Данського Червоного Хреста існував проєкт, який надавав психологічну допомогу внутнішньо-переміщеним особам та сім’ям демобілізованих військових. Це були майстер-класи, екскурсії, сімейні заходи».

Час йде. Разом із ним зміняють і основні завдання Червоного Хреста. Вже майже два роки весь світ живе в умовах пандемії, спричиненої вірусом SARS-CoV-2. Наразі організація займається просвітницькою діяльністю населення. Окрім цього, волонтери працюють у пунктах вакцинації, де допомагають медичним працівникам.

У полтавському Червоному Хресті розповіли про врятовані життя, допомогу біженцям та боротьбу з пандемією, фото-7

«Автомобіль нашої організації співпрацює із мобільними бригадами. Ми допомагаємо медикам вакцинувати маломобільних людей чи людей з інвалідністю, які хочуть отримати щеплення, але не можуть вийти з дому. Ми проводимо і інформаційні сесії, і роздаємо буклети для того, щоб люди розуміли що це за хвороба та змогли захистити себе», - розповідає Ірина Плюсніна.

Також у центрі медико-соціальної допомоги міста Полтави, що знаходиться за адресою вул. Кучеренка 4, є склад одягу. Сюди його приносять небайдужі люди. Волонтери вручну сортують та перебирають одяг, іграшки, візочки, взуття. Кожного дня сюди приходять ті, хто не має можливості придбати нові речі.

Окрім цього у центрі працює пункт прокату засобів реабілітації. Милиці, палиці для ходьби, інвалідні візки можна орендувати у Червоному Хресті за символічну плату. А користуватися дозволено стільки, скільки людині потрібно.

У Полтаві Товариство Червоного Хреста займається і просвітницькою діяльністю. Проводяться різні тренінги для школярів, студентів та дорослих. Зокрема, ви можете пройти курс надання першої медичної допомоги та отримати міжнародний сертифікат. Заняття можуть тривати 6 або 12 годин. Набір триває постійно, а знання, які ви отримаєте, допоможуть врятувати чиєсь життя до прибуття медиків.

Волонтери Червоного Хреста кожного дня допомагають тим, хто цього чекає. Зробити це можете і ви. Для цього достатньо зробити символічну пожертву, принести одяг чи речі до Полтавської міської організації Товариства Червоного Хреста України, що знаходиться за адресою вул. Кучеренка 4 або до обласної організації Товариства Червоного Хреста України на вулиці Шведській, 52.

Звернутися за допомогою чи допомогти ви можете за номерами телефонів:

Стаціонарний - 56 84 79;

Мобільний099 566 45 04.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Червоний Хрест #Полтава #волонтери #пандемія #організація #допомога #населення
Оголошення
live comments feed...