• Головна
  • Культиватори: види та їх призначення
Новини компаній
12:00, 26 жовтня 2021 р.

Культиватори: види та їх призначення

Новини компаній

Для підвищення родючості ґрунту, врожайності та зниження бур’янів надзвичайно велике значення має якісна механічна обробка. Культиватор – це спеціальне сільськогосподарське обладнання, яке допомагає вирішити велику кількість завдань. Сучасні культиватори мають дуже міцну продуману конструкцію та високу результативність, що приваблює як власників невеликих господарств, так і фермерів з великими полями.


Яку роботу виконують культиватори?

Культиватори – це багатофункціональні прилади, що допомагають якісно провести велику кількість робот та створити оптимальні умови для росту культур:

  • рихлення;
  • підгортання;
  • знищення бур’янів;
  • збереження вологи у ґрунті;
  • заглиблення добрив, пестицидів, меліорантів.

Головною особливістю роботи культиватора є те, що вони виконують всі ці дії не перевертаючи пласти землі.

Обробка землі може проводитись за допомогою різних робочих елементів: ножів, дисків, вирівнювальних брусів, роторних катків тощо.


Види культиваторів за призначенням

Культиватори розрізняють за багатьма ознаками. Однією з найголовніших є їх призначення. За цією класифікацією можна виділити:

  1. Парові – це культиватори суцільної дії, що використовуються для розпушення землі та підготовки до посіву з боронуванням, підрізанням бур’янів, збереженням вологи. Головне їх завдання – швидке та якісне розпушування верхнього шару ґрунту. Здебільшого це великогабаритні моделі з можливістю регулювання глибини обробки.

  2. Просапні – це міжрядні культиватори, що використовують для передпосівної міжрядної обробки просапних рослин (наприклад, соняшника, картоплі, кукурудзи та ін.) З їх допомогою можна швидко та якісно виконати такі роботи, як: розпушення ґрунту, знищення шкідливих рослин (шляхом підрізання, висічування, присипання землею), підгортання корисних культур в рядках, підживлення, насичення ґрунту вологою та киснем. Мають невеликі розміри та більшу кількість налаштувань параметрів роботи.

  3. Спеціальні: садові, лісові, фрезерні, протиерозійні тощо. У наш час використовуються рідко – здебільшого їх заміняють на універсальні моделі.

Культиватори універсальні слід виокремити в особливу категорію. Їх конструкція дозволяє проводити декілька видів робіт, отже вони можуть замінити парові і просапні моделі. Однак, такі механізми коштують значно дорожче.



Види культиваторів за вагою, потужністю та типом з’єднання

Ці механізми розрізняють за вагою та потужністю. В залежності від площі, яку вам потрібно обробляти можна виділити:

  1. Легковагові – 10 – 30 кг, середня потужність – 1 – 4 к.с. До цієї категорії відносять переважну кількість ручних та електричних моделей. Максимальна глибина роботи – 15 – 18 см. Вони підходять для обробки ділянки до 12 соток.

  2. Середні – 50 – 90 кг, середня потужність – 6 к.с. Такі культиватори можуть працювати з досить твердими ґрунтами на глибині близько 28 см.

  3. Важкі – понад 100 кг, середня потужність – понад 9 к.с. Це універсальні агрегати, які можуть виконувати будь-які роботи на ділянці від 50 соток і більше.

За типом з’єднання розрізняють культиватори:

  • навісні – кріпляться до трактора за допомогою гідравлічної системи;
  • причіпні – відрізняються великими розмірами і мають систему коліс для самостійного пересування.
Культиватори: види та їх призначення, фото-1



Культиватори: додаткові функції

Для полегшення обробки ґрунту культиватори оснащують додатковим обладнанням, яке дозволяє виконувати інші види робіт:

  • плуг – для орання землі;
  • окучник – нарізає та підгортає борозни;
  • розпушувач – розпушує землю та насичує її киснем;
  • картоплекопатель – дозволяє швидко зібрати врожай картоплі;
  • косарка – зрізає бур’яни та ін.

Дуже популярні культиватори з системою рідкого добрива, що дозволяє одночасно удобрювати землю.

В інтернет-магазині «АгроЛіга» - https://agro-liga.com/ , ви можете купити невеликі моделі та культиватори широкозахватні різного типу та призначення. Також асортимент включає сіялки, борони, оприскувачі, насіння та ефективні засоби для захисту рослин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...