• Головна
  • У Полтаві триває Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays.UA
19:30, 13 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві триває Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays.UA

«Мій інший син» - анімаційну стрічку аргентинського режисера Густаво Алонсо (найкращий документальний короткий метр на Тбіліському міжнародному анімаційному фестивалі 2020 року) дивилися у Полтавській бібліотеці-фідліал №2

Історія ілюстратора Густі, у новонародженого сина якого неочікувано виявили синдром Дауна, не лишила глядачів байдужими. З‘ясувалося, що жовтень, це місяц обізнаності про даний синдром, це час, коли в усьому світі проводяться різноманітні заходи, метою яких є інформування суспільства про цю аномалію. Батькам дітей, які народжуються із нею, доводиться щодня боротися за їх гідне існування. Тож зустріч із Марією Остроушко головою та натхненницею ГО "ПОЛТАВА ДАУН СИНДРОМ", мамою п’ятирічного хлопчика із синдромом, була дуже доречною.

Говорили про те, що поки медицина не може вирішити цю проблему, вона переходе до розряду соціальних (забезпечення нормального соціального статусу для таких людей, гарантії їхньогомайбутнього тощо).

Діти із синдромом Дауна, хоча і відрізняються від інших в плані інтелекту, (багато, хто з них страждає від вроджених вад), зазвичай дуже безпосередні, добрі та щирі. І вони мають право на повноцінне життята щасливе дитинство. В якому є родина, друзі, веселощі та розваги, розвиток та навчання.

Ще зовсім недавно 80% родин відмовлялися від таких малят, і в інтернатних закладах вони не доживали і до рочку. При нормальному лікуванні, та в умовах проживання в родині, де тебе по-справжньому люблять життя людини із синдромом може подружитися і до 65 років!

За 10 хвилин фільму простежили історію батька, в якого народився син. Однак у хлопчика неочікувано виявили синдром Дауна. Батькові доведеться знайти власний спосіб пройти шлях від здивування й заперечення до безумовної любові до немовляти.

Про подібні історії розповіла і пані Марія. До речі, в Полтавінаразі живе 48 таких діточок до 18 років. Марія Остроушко знає про кожну родину та її проблеми, допомагаю батькам робити все максимально можливе задля повноцінної соціалізації особливих полтавчан.

Читайте також: Полтавців запрошують переглянути фільм під назвою "Невидимі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #кіно #програма
Оголошення
live comments feed...