• Головна
  • За дитячі пустощі прийдетьсь відповідати по дорослому ….
10:38, 21 травня 2013 р.

За дитячі пустощі прийдетьсь відповідати по дорослому ….

Всім добре відомо, що залізничний транспорт є самим зручним, дешевим і безпечним, будь-яке стороннє втручання в його роботу може призвести до непередбачуваних наслідків – травмування чи загибелі людей, катастроф.

За 5 місяців 2013 року на дільниці обслуговування Лінійного відділу на станції Полтава було зафіксовано 14 фактів знищення або пошкодження майна з об’єктів залізниці, побиття лінз та світлофорів, пошкоджено сигналізатору на закриття переїзду, усе це може призвести до зіткнень автомобільного транспорту із залізничним. Усі факти внесені до єдиного реєстру та розпочато кримінальне провадження за с.1 ст.194 Умисне знищення або пошкодження чужого майна, - покарання передбачено накладення штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

На жаль, трапляються такі випадки, коли діти знаходять собі розваги поблизу залізниці, підкладання різних предметів на залізничну колію, кидаючи каміння у вікна вагонів. Про розбиття вікон в пасажирських та приміських поїздах надійшло 13 повідомлень, від таких дій можуть постраждати пасажири які знаходять у потягах і самі неповнолітні, бо знаходячись поблизу колії можливо отримати залізничне травмування.

Не слід залишати дітей без нагляду, не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих, інколи дитячі розваги закінчуються трагічно, у 2012 році на території обслуговування було зафіксовано 5 випадків дитячого травматизму, 2- зі смертельними наслідками. Адже залізниця - це зона підвищеної небезпеки, при чому небезпеки двох видів: - наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги.

Літні канікули ще не почалися а діти вже шукають собі розваги. В продовж травня до лінійного відділу на станції Полтава надійшло три повідомлення за фактом биття скла на перегоні «ст. Селещина – ст. Полтава-Південна в потягах № 152 153 сполученням «Київ – Донецьк», стекла були побиті у швидкісних потягах на одній і тій же станції. Шляхом перевірки місця пригоди та проведенням на території обслуговування відпрацювання території за декілька днів було встановлено осіб причетних до розбиття вагонних стекол. Ними виявилися місцеві підлітки 13-17 років які мешкають у с. Минівка Полтавського району. Як кажуть самі підлітки, вони не знали чим зайнятися тому, й вирішили найти собі розваги поблизу залізниці. Ніхто з них і не замислювався про наслідки яки б могли настати від уламка скла, або те що і самі підлітки знаходячись біля колії теж могли постраждати. Тепер за «дитячі пустощі» прийдетьсь відповідати відповідно до діючого законодавства.

За даними фактами відкриті кримінальне провадження за ч.1 ст.194 Умисне знищення або пошкодження майна – покарання передбачено штраф, або позбавленням волі на строк до трьох років. Та ч.1 ст.296 КК України Хуліганство -карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Перевірку по даним фактам проводить лінійний відділ на станції Полтава УМВС України на Південній залізниці, за дитячі пустощі прийдеться відповідати по дорослому.

Міліція в котре звертається до громадян, до батьків слідкуйте з дітьми, не залишайте їх без нагляду контролюйте де і с ким вони проводять свій вільний час. Розповідайте про правила поведінки знаходження поблизу об’єктів залізниці, які можуть бути наслідки нехтування елементарними правилами особистої безпеки, і головне залізниця - це місце для розваг.

прес-секретар лінійного відділу на станції Полтава

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...