• Головна
  • Тарас Кутовий: 350-річчя Гадяча як гетьманської столиці достойне відзначення на державному рівні
16:14, 20 травня 2013 р.

Тарас Кутовий: 350-річчя Гадяча як гетьманської столиці достойне відзначення на державному рівні

Нардеп вважає, що відзначення дасть зрозуміти гадяччанам, що їм є чим пишатися

350-річчя від проголошення Гадяча козацькою столицею пропонує відзначити на державному рівні народний депутат України Тарас Кутовий. Проект відповідної постанови зареєстровано у Верховній Раді. З цього приводу спілкуємося з автором документу.

— Що стало поштовхом для написання такої постанови?

— В історії Гадяча доба козаччини має особливе значення — тут у ХVІІ столітті була резиденція гетьмана Івана Брюховецького. І саме в цей період місто переживало один з періодів свого розквіту. Тогочасними універсалами, виданими у Гадячі, послуговувалась Лівобережна Україна — ці документи врегульовували соціально-економічне, політичне, адміністративне життя. Ніхто не буде сперечатися, наскільки важливою віхою історії для нашого народу є козацька доба. Я би дуже хотів, щоб ми краще знали нашу історію, пишалися її героїчними сторінками. До того ж, з проханням посприяти у відзначенні цієї події до мене звернулись представники Гадяча.

— Яку мету переслідує поданий Вами документ?

— На мою думку, ця постанова допоможе краще пізнати свій рідний край гадяччанам, дасть зрозуміти, що їм насправді є чим пишатися. Але відзначення такої дати на державному рівні обов’язково приверне увагу мешканців з інших міст України. З практичної точки зору, держава допоможе фінансово у святкуванні. У місцевих науковців є чисельні напрацювання, як то туристично-історична карта Гадяча чи матеріали для створення експозиції. Питання завжди в тому, де взяти кошти, щоб все це втілити в життя. В розрізі країни чи навіть області це невеликі кошти. Але в райцентрі відшукати їх значно важче.

— Розкажіть, які заходи підтримають відповідно до постанови, за умови якщо Верховна Рада проголосує за неї?

— Перш за все, на честь 350-річчя Гадяча буде встановлено меморіальний знак як згадку про цей ювілей. З практичного боку буде видано туристичну карту, яка допоможе пізнати історію гетьманської столиці. Також передбачене створення тематичної музейної експозиції та проведення науково-практичної конференції. На пам’ять про цю подію має бути видано конверт та марку, а також ювілейну монету.

Прес-служба Тараса Кутового

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...