• Головна
  • У Полтаві провели День обізнаності щодо профілактики раку грудей у жінок
12:13, 16 травня 2013 р.

У Полтаві провели День обізнаності щодо профілактики раку грудей у жінок

Віктор Лисак – директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації взяв участь у Дні обізнаності щодо профілактики раку грудей у жінок Полтавщини.

Захід присвячений функціонуванню нещодавно відкритого мамографічного кабінету в обласному клінічному онкологічному диспансері. Сучасне діагностичне обладнання загальною вартістю близько 1 млн. грн. (стаціонарний мамограф та принтер-відтворювач знімків) було передано у вересні минулого року завдяки спільному проекту Благодійного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї» та косметичної компанії «Avon».

Віктор Лисак розповів, що на сьогодні рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань України. Щороку в країні діагностується майже 16 тис. нових випадків захворювань, з них у Полтавській області – 526. За допомогою пересувних флюорографів здійснюються скринінгові дослідження жінок найвіддаленіших населених пунктів Полтавської області. Завдяки сучасному мамографу в онкодиспансері безкоштовно буде здійснюватися обстеження молочної залози, що дозволить своєчасно діагностувати захворювання.

Директор Департаменту подякував організаторам за надання вкрай необхідного медичного обладнання.

Галина Майструк – голова правління Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» розповіла, про 12-річний досвід впровадження програми діагностики раку грудей на ранній стадії у жінок України. Завдяки переданому обладнанню у Полтавській області збільшилась можливість рятувати життя жінок. Галина Павлівна підкреслила важливість обізнаності жінок з методами самообстеження молочних залоз, факторів ризику та ознак раку молочної залози.

Жінки, присутні на зустрічі з фахівцями, дійшли згоди про необхідність кожної жінки турбувати про власне здоров’я заради своєї сім’ї.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...