09:30, 19 липня 2021 р.
Надійне джерело
Полтавські лісівники захищають ліси під час надзвичайної пожежної небезпеки
Ліси – це одна із перлин Полтавщини. Кожного року кількість зелених «легень» стрімко скорочується через такі фактори, як зміна світового клімату, жахливі лісові пожежі та масові вирубки лісових запасів планети. На захисті зелених покривів стоять лісівники. Саме вони стежать станом лісів. Особливо в літній час, коли рівень пожежної небезпеки найвищий.
Вже кілька тижнів на території Полтавської області спекотно та сухо, а рівень пожежної небезпеки – п’ятий, тобто найвищий із всіх можливих. Тому наші кореспонденти вирушили до лісу, де поспілкувалися з хранителями лісу. А ті, в свою чергу, люб’язно розповіли про те, як вони опікуються лісовим фондом Полтавщини та цілодобово дбають про його безпеку.
Працівники Чалівського лісництва, що знаходиться у селі Терешки Полтавського району Полтавської області, цілий рік дбають про наш ліс. Воно входить до ДП «Полтавське лісове господарство», яке включає в себе 13 таких лісництв.
Лісничий, два старших майстра лісу, 8 майстрів лісу та один помічник майстра – 12 осіб, що входять в лісову охорону безперервно займаються збереженням зелених насаджень Полтавської області. Загальна площа земель Чалівського лісництва складає більше 5 тисяч гектарів, а на одного працівника лісової охорони припадає по 700-750 гектарів лісової рослинності.
«Період пожежної небезпеки починається тоді, коли сходить сніг і майже до самої зими. Ситуація послаблюється лише в період дощів. Найперше, що ми робимо починаючи з березня місяця – це поновлення мінералізованих смуг. Це не завжди зможе зупинити пожежу, але дає час лісовій охороні чи пожежникам дістатися до місця пожежі. У нашому Полтавському лісгоспі встановлено 7 камер відеоспостереження, які виводяться на пульт пожежної охорони», - розповів лісничий Чалівського лісництва В’ячеслав Москаль.
На лісопожежній станції зберігається вся пожежна техніка та інвентар. Пожежні машини та пожежний трактор одразу виїжджають на місце займання. Окрім цього, державна лісова охорона має 7 надсучаних камер, що розташовані на кронах дерев на висоті понад 40 метрів. У 2018 році з районного бюджету спрямовано 365 тисяч гривень на встановлення сучасних камер відеонагляду за полтавськими лісами. Вони вловлюють навіть найменший дим і дають змогу лісівникам швидко визначити місце пожежі. Всі зображення із 7 камер виводяться у єдиний наглядовий центр. З центру нагляду Полтавського лісгоспу можна спостерігати за лісами у радіусі 40 км. Там цілодобово працює диспетчер, який спостерігає за лісовим масивом.
Начальник лісопожежної станції Микола Шарлай розповів, що камери суттєво полегшили роботу лісової пожежної охорони:
«Перша камера встановлена в лісгоспі 8 років тому. Вона розташовувалась на старій вишці лісової пожежної охорони висотою 30 метрів поблизу села Копили. Диспетчер може приблизити камеру і роздивитися звідки іде дим. Також можна направити кілька камер одночасно на одне місце. Окрім цього, можна назвати точні координати пожежі і вчасно зупинити її. Раніше лісники самі шукали місце займання, а тепер все можна легко і швидко знайти».
Після того, як місце пожежі локалізовано, туди виїжджають пожежні машини-водовози. Вони беруть воду або у пожежному ставку, якщо поблизу немає жодної водойми, або поблизу самого займання. Це дасть змогу стримати пожежу до приїзду ДСНС-ників.
До пожежної водойми від станції їхати кілька хвилин. Тут лісівники облаштували і місце для відпочинку. Його спеціально розчистили, і тепер це не тільки пожежна водойма, а й пляж із затишними бесідками. До слова, лісівники постійно патрулюють місця, де постійно відпочивають мешканці навколишніх сіл та Полтави. Цього року жодного штрафу лісова пожежна охорона Чалівського лісництва не виписала, але кілька попереджень відпочивальникам все таки було.
«Кожні вихідні наші працівники, інколи разом з МНС-никами, патрулюють ліси. Поки що жодного штрафу цього року ми не виписали. Ми постійно працюємо з громадськістю. Роздаємо попереджувальні листівки, на яких вказані правила поведінки у лісі. Цього року на території нашого лісництва було зафіксовано лише два невеличких займання», - додає В'ячеслав Москаль.
Також, окрім ставку, працівники Чалівського лісництва облаштували майданчик для відпочинку у селі Терешки. Завдяки цьому, в лісі для місцевих мешканців є дитячий майданчик, гойдалки та бесідки. Місцеві дуже задоволені і кожного дня гуляють тут з дітьми.
Окрім порятунку лісу від пожеж у лісництві займаються поновленням насаджень. Щовесни та щоосені на місцях старих дерев з’являються молоді. І життя вирує знову.
Робота лісівників дуже складна. Вона цілодобова, 365 днів на рік. Захист вже дорослих дерев і насадження нових – це безперервний процес. А під час надзвичайної пожежної ситуації, яка спостерігається у Полтавській області вже протягом кількох тижнів, роботи стає в рази більше. Майстри лісової пожежної охорони Полтавського лісового господарства кожного дня стоять на варті одразу 60 тисяч гектарів. Пожежі не виникають самостійно. Саме тому, працівники Полтавського лісового господарства та Чалівського лісництва закликають всіх жителів Полтавської області берегти ліс, не розпалювати багать, особливо у суху та спекотну погоду.
Давайте збережемо ліс для майбутніх поколінь!
Нагадаємо, раніше На Полтавщині за минулу добу сталося 8 пожеж на відкритій території: вогонь знищив понад 4 га рослинності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...