
08:00, 17 липня 2021 р.
Надійне джерело
Антициклон відступає: на Полтавщині буде спека та грози

Народна синоптикиня Наталка Діденко розповіла на своїй сторінці у Фейсбук, чому в Україні тримається аномальна спека:
«Саме антициклон тримає Україну вже тривалий час у полоні спеки, бо блокує, затуляє нас від дощових атмосферних фронтів та не дає свіжішому повітрю прорватися. Це - східний антициклон.
Ще також втримує від нас свіже повітря західний антициклон - Dana.
Проте кмітливі циклони, аж за Скандинавією та над Ісландією, та їхні атмосферні фронти поступово розхитують ці підвалини високого атмосферного тиску, сухого повітря та сильної спеки. І вже скоро прорвуться поміж синоптичними Скіллою та Харібдою! Наш антициклон вже почав руйнуватися. Звичайно, просто так владу не віддають і Україну ще попече й посушить. Проте перші ознаки руйнування антициклону видно. Найближчими вихідними окремі локальні дощі та грози очікуються практично повсюди, окрім південної частини України», - пояснила синоптикиня.
У суботу, 17 липня, на всій території Полтавської області очікується температура +30+32 градуси тепла. Але Укргідрометцентр попереджає:
«16-19 липня у західних, північних, східних, Вінницькій, Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки».


У суботу, 17 липня, на всій території Полтавської області очікується температура +30+32 градуси тепла.

Але Укргідрометцентр попереджає:
«16-19 липня у західних, північних, східних, Вінницькій, Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки».

Окрім цього, жителів Полтавської області попереджають про грози та шквальний вітер, що можуть налетіти будь-якої хвилини. Але дощі та гроза спеку не зменшать. Після раптової зливи повернеться спека в +30+32 градуси.

Народний прогноз погоди: 17 липня відзначається день пам'яті святого благовірного великого князя Андрія Боголюбського. У минулі часи дивились, чи немає жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: «Який Андрій - такий і Калинник (11 серпня)». Наші пращури у цей день спостерігали, як «грає місяць». Якщо його можна побачити при сході, то здається, нібито він перебігає з місця на місце, міняє свій колір і ховається в хмари. Така «гра» вказує на хороший урожай.
Читайте також: Афіша: які заходи пройдуть у Полтаві цими вихідними
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:35
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:31, Вчора
09:55, 6 березня
07:54, 3 березня
12:58, Вчора
13:43, 12 березня
live comments feed...