• Головна
  • Робота вчителів в літній час: як оплачується та розпорядок
18:30, 25 червня 2021 р.
Надійне джерело

Робота вчителів в літній час: як оплачується та розпорядок

Робота вчителів в літній час: як оплачується та розпорядок

Періоди осінніх, зимових, весняних та літніх канікул є для вчителів робочим часом. Скільки має тривати робочий день педагога під час канікул у школі і як оплачують його роботу за цей час - роз’яснення від МОН.

Робочий час учителя розподіляється відповідно до розкладу навчальних занять та індивідуального плану навчальної роботи.

Кількість годин педагогічного навантаження на тиждень встановлюють у школі станом на 1 вересня. А тривалість робочого часу вчителів не може перевищувати 40 годин на тиждень.

І оскільки канікули для вчителя є робочим часом, його роботу за цей час оплачують із розрахунку зарплати, що передувала початку канікул.

А якщо вчителя прийняли на роботу під час літніх канікул?

В такому випадку зарплата за період до початку навчального року виплачується з розрахунку ставки, встановленої відповідно до його освіти, категорії і розряду.

Окрім того, під час канікул вчителям також нараховуються і виплачуються доплати за перевірку зошитів (письмових робіт), за класне керівництво, за завідування кабінетом тощо.

Директор школи під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, має залучати вчителів до педагогічної та організаційної роботи в межах робочого часу.

Наприклад: вчитель під час уроків мав педагогічне навантаження в обсязі 20 годин на тиждень. Отже, в період канікул він повинен залучатися до педагогічної та організаційної роботи в розмірі 20 годин на тиждень.

Водночас особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей період не отримують. Адже їх робота оплачується за фактично відпрацьовані години.

Проте, якщо таких вчителів залучать на період канікул до навчально-виховної роботи, то вони отримають погодинну оплату на загальних підставах з урахуванням фактично відпрацьованих годин.

Чи можуть вчителя відправити у відпустку за свій рахунок?

Часто недостатнє фінансування шкіл призводить до того, що їх керівники відправляють вчителів на період канікул у відпустку без збереження зарплати.

Але, згідно з законом, така відпустка може надаватися працівнику в обов'язковому порядку за його бажанням. Наприклад, за сімейними обставинами та з інших причин (вона має складати не більше 15 днів на рік).

А примусове відправлення вчителів у відпустки за їх рахунок є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавець повинен бути притягнутий до відповідальності.

До слова, учні у школах України вже пішли на канікули, тож вчителі нарешті зможуть відпочити від шкільної рутини, перезавантажитися і навіть повчитися

 Читайте також: Де полтавці можуть зробити щеплення від коронавірусу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчителі #канікули #зарплата
Оголошення
live comments feed...