• Головна
  • На Полтавщині останнім часом знову зареєстровано кілька неправдивих повідомлень про замінування
12:03, 8 травня 2013 р.

На Полтавщині останнім часом знову зареєстровано кілька неправдивих повідомлень про замінування

У всіх випадках телефонні «мінери» чомусь вважають свої дії жартом. Найчастіше об'єктами таких витівок стають громадські місця.

Повідомляючи про нібито скоєний злочин, люди не завжди замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен помилковий виклик завдає великої шкоди не тільки державі, а й усім громадянам.

На кожен виклик оперативно реагують і виїжджають всі екстрені служби: слідчо-оперативна група райвідділу міліції, співробітники міліції громадської безпеки та Державтоінспекції, співробітники Міністерства надзвичайних ситуацій, вибухотехнічної служби, пожежники, кінологи і лікарі «швидкої допомоги». Проводиться колосальна робота: оточується місце «замінування», із зазначених установ та найближчих житлових будинків евакуйовуються люди, призупиняється рух автотранспорту в районі ймовірного вибуху, а фахівці-вибухотехніки протягом тривалого часу, крок за кроком, обстежують приміщення та прилеглу територію. Усе це виливається не лише у незручності для населення, чи в кругленьку суму марно витрачених державних коштів, а й у попусту затрачений час працівниками екстрених служб, які у цей період могли б надати допомогу тим людям, хто її справді потребує і, можливо, врятувати чиєсь життя.

Так, у день, коли весь православний світ відзначав світле Христове Воскресіння, а люди намагались провести це свято з родиною, друзями, близькими, дехто вирішив «повеселитись по-своєму». Наприклад, 25-річному полтавцю прийшла на думку ідея надіслати смс-повідомлення на телефонну лінію "101» Державної служби з надзвичайних ситуацій. У тексті повідомлення містилась інформація про те, що автовокзал у місті Харкові заміновано. В ході оперативно-пошукових заходів міліціонерами Октябрського райвідділу Полтави була швидко встановлена особа зловмисника. Правоохоронцям чоловік пояснив, що ніякої вибухівки не було, бо це був звичайний жарт.

Схожий випадок стався і в місті Комсомольськ. До міліції надійшло телефонне повідомлення від невідомої особи, яка заявила, що у Комсомольську закладена вибухівка. Місце замінування заявник не повідомив.

У ході проведення оперативно – розшукових заходів було встановлено, що телефонним «мінувальником» є 17-річний комсомольчанин, учень одного з ліцеїв міста. Хлопець свої дії теж охарактеризував, як звичайний жарт.

Та для значної кількості працівників екстрених служб і громадськості, на момент отримання тривожної інформації та проведення обстежень, в обох випадках було не до жартів. Тепер не до жартів буде і обом «веселунам». Адже по кожному факту відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від двох до шести років. У разі повторного випадку або тяжких наслідків передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років. До того ж, окрім призначеного покарання, зловмисникам доведеться відшкодувати і завдані державі матеріальні збитки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...