• Головна
  • У Полтаві відкрилася виставка, присвячена життю Полтавщини у роки Великої Вітчизняної війни
17:13, 7 травня 2013 р.

У Полтаві відкрилася виставка, присвячена життю Полтавщини у роки Великої Вітчизняної війни

У Державному архіві Полтавської області відкрили документальну виставку про події ВВв на території нашого регіону

Сьогодні у корпусі № 1 Державного архіву Полтавської області відкрито документальну виставку «Наша священна Перемога».

Виставка складається із трьох розділів: Полтавщина напередодні окупації, окупаційний режим та партизанський рух і підпільна боротьба. Усього тут представлено понад 50 архівних документів.

На стендах представлені архівні документи, які розповідають про оборону найбільших міст області та вирішення організаційних питань при створенні партизанських загонів і підпільних груп влітку 1941 року. Документи окупаційного періоду відкривають відомості про трудове законодавство для громадян окупованих територій, розпорядження місцевих органів влади з фінансових, податкових, побутових та інших питань, застереження для військовополонених Червоної армії.

Про масовий героїзм полтавців на фронтах свідчать численні друковані видання, збірники архівних документів, монографічні дослідження місцевих авторів, довідники та тогочасна преса.

Відкриваючи виставку, заступник голови ОДА Валерій Пархоменко вручив ветерану Великої Вітчизняної війни Борису Лутіну медаль «Почесний ветеран».

— Ми довгих чотири роки йшли до перемоги. Нам було важко, але ми змогли подолати усі труднощі, — звертаючись до присутніх старшокласників школи № 3, представників ЗМІ та громадськості сказав Борис Лутін. — Зараз багато говорять про те, що сьогоднішня молодь не така, як повинна бути. Я з цим не згоден: у нас прекрасна молодь, яка у разі потреби також зможе захистити Батьківщину. Але я бажаю вам, щоб ви ніколи не пережили те, що дісталось пережити нам.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...