• Головна
  • Полтавцям розповіли про серцеву аритмію та як від неї убезпечитися
13:30, 10 червня 2021 р.
Надійне джерело

Полтавцям розповіли про серцеву аритмію та як від неї убезпечитися

Полтавцям розповіли про серцеву аритмію та як від неї убезпечитися

Хронічна втома, інфекційні захворювання і гормональний дисбаланс можуть стати причиною серцевої аритмії. Аритмія може спровокувати інсульт і призвести до інфаркту. Про все це розповідає Ольга Коренєва, лікар-кардіолог КП «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».

«Таке враження, що серце спершу завмирало, а потім починало «тріпотіти», як пташка», – розповідає сорокарічна жінка. Рік тому жінка несподівано відчула дивні поштовхи у грудях. Каже, такі перебої у серцебитті траплялися після тривалої фізичної праці, швидкої ходи чи хвилювання. Але, відпочивши або вгамувавши стрес, знову почувалася як зазвичай». Однак за якийсь час перебої у серцевому ритмі почастішали і вже виникали незалежно від настрою чи фізичної втоми. До лікаря жінка не поспішала. «Раптом – саме мине?» – думала. Але на жаль, самостійно це не мине. Після ретельного обстеження, у пацієнтки виявили миготливу аритмію. Кардіолог пояснив пацієнтці, що її серце скорочується хаотично, кров нерівномірно рухається судинами, звідси – втома і задишка, яка так докучала жінці. Ультразвукове дослідження показало: ліва камера серця розширена, і вже помітна серцева недостатність. Усе це – наслідок тривалої аритмії, яку вчасно не почали лікувати. Кардіологи застерігають: нехтувати таким діагнозом украй небезпечно. Аритмія може спровокувати інсульт і призвести до інфаркту. Тому, запідозривши у себе будь-які перебої серцевого ритму, не кажіть собі, що проблеми немає. У спокійному стані людина відчуває роботу свого серця, але не помічає ритму. При аритмії перебої у роботі головного «двигуна» організму важко не завважити. Це може бути прискорене серцебиття, раптові завмирання ритму, хаотичні скорочення. Якщо ви відчуваєте надмірну слабкість, швидко втомлюєтесь, задихаєтесь, раптово бліднете, а в грудях час від часу з’являється гострий біль – так, ніби серце стискають лещата, – радимо звернутися до лікаря. Імовірно, до вас підкрадається ця недуга. Зазвичай аритмія «приходить» не сама, а у супроводі інших неприємних діагнозів. Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, атеросклероз часто стають призвідниками небезпечного «трепету» у грудях. Трапляється, аритмія минає сама – так само швидко, як і з’явилася. Але якщо тривожні симптоми не відступають упродовж кількох годин або виникають ускладнення – запаморочення чи й втрата свідомості, – це вже серйозний дзвіночок. У такому разі негайно викликайте «швидку». На жаль, від цієї недуги не застрахована навіть здорова людина. Іноді аритмія виникає після інфекційного захворювання, внаслідок гормональних порушень, коли щитоподібна залоза дає збої. Бувають і вроджені, так звані функціональні аритмії. Часто раптове порушення ритму серця стається внаслідок різкого або й хронічного стресу, трапляється така прикрість і з тими людьми, що потерпають від захворювань центральної нервової системи. Стрес чи надмір кофеїну .Миготлива аритмія, це лише один із різновидів недуги.

Фахівці визначають кілька типів порушень серцевого ритму:

тахікардія,

брадикардія,

пароксизмальна тахікардія

екстрасистолія.

Якщо кількість серцевих скорочень сягає понад 90 за хвилину, фіксуємо тахікардію, спричинити її може і стрес, і надмірне фізичне навантаження, а також – недокрів’я, запалення серцевого м’яза – міокардит. Якщо за хвилину ви нарахували менш як 60 ударів – імовірно, йдеться про брадикардію, синдром уповільненого пульсу.

Брадикардія виникає через неврози, ендокринні порушення, коли у крові надмір калію, а в організмі – негаразди з органами травлення. Уповільнений ритм небезпечний насамперед тим, що слабкий кровообіг негативно позначається на роботі всіх внутрішніх органів. Брадикардія робить людину кволою, хронічно втомленою, часто призводить до раптової втрати свідомості.

Найпоширеніший вид аритмії – екстрасистолія. Її симптоми – раптове «завмирання» серця, нерівномірний пульс, слабкість, відчуття, що бракує повітря. Часто екстрасистолія стається внаслідок якихось внутрішніх порушень в організмі – збоїв у шлунково-кишковому тракті чи сечостатевій системі. Тютюн, кофеїн, спиртні напої, стреси – прямі призвідники цього лиха.

Аритмія серця часто приходить «за компанію» з іншими хворобами. Тож для одужання часом вистачає «підрихтувати» (під наглядом лікаря) слабкі органи і системи організму.

ХАРЧУВАННЯ ТА ЛІКУВАННЯ ПРИ ПОРУШЕННЯХ СЕРЦЕВОГО РИТМУ

Протиаритмічні засоби, які зарадять при брадикардії чи тахікардії, підбере кардіолог під час особистого огляду. Однак дещо хворий може зробити і сам. Насамперед за порадою лікарів уважніше компонувати щоденний раціон. Їсти продукти, збагачені калієм та кальцієм. Обмежувати вживання гострого і смаженого, натомість поповнивши раціон тушкованими овочами і білим м’ясом. Для раціонального підживлення нашого «двигуна» необхідна риба, приготовлена на пару. Серце «любить» вітаміни групи В, які покращують жировий обмін. Зернові, м’ясо, субпродукти – ось що нам потрібно. А також вітамін С, якого достатньо у цитрусових, ягодах, квашеній капусті. Кардіологи радять пам’ятати і про вітамін Р, що зміцнює судини. Його багато у помідорах, гречці, капусті.

Крім того, серцю необхідний йод, незамінне джерело якого – у морепродуктах. У раціоні хворих на аритмію, постійно мають бути овочі і фрукти, особливо петрушка, лимони, груші, яблука, огірки, кабачки, гарбузи, які знижують прояви атеросклерозу.

– І не забувайте: серцевий м’яз необхідно зміцнювати фізичними вправами, плавання, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, біг роблять наше серце витривалішим. Спорт важливий у будь-якому віці і навіть, маючи збої серцевого ритму, можна робити фізичні вправи, інтенсивність і кількість яких вам порадить фахівець. Тому бережіть своє здоров ята прислухайтесь до порад лікаря.

Читайте також по темі: " Наше головне завдання - операції на відкритому серці" - Костянтин Вакуленко

Як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #серце #лікування
Оголошення
live comments feed...