• Головна
  • Полтавська Єпархія ПЦУ покарала священника Олександра Дедюхіна за його образливі пости в соцмережах
09:30, 8 червня
Надійне джерело

Полтавська Єпархія ПЦУ покарала священника Олександра Дедюхіна за його образливі пости в соцмережах

Полтавська Єпархія ПЦУ покарала священника Олександра Дедюхіна за його образливі пости в соцмережах

Єпархіальна рада Православної церкви України (ПЦУ) покарала полтавського священика і депутата від «Європейської солідарності» Олександра Дедюхіна за його висловлювання у Facebook. Йому тимчасово заборонили звершувати богослужіння і писати в соцмережах.

Нагадаємо, скандал розгорівся після посту Дедюхіна, у якому він розмірковує по аборти і при цьому вжив образливі вирази.

«Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка - це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: “Сучка не схоче – кобель не скоче”. І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність», – написав тоді він і додав: «При цьому зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більша, в нас же ж патріархат, а не щось».

Пост викликав неабиякий резонанс – і серед пересічних громадян, і серед політиків.

У свою чергу Єпархіальне управління ПЦУ пише: «Темі блогерської діяльності прот. Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін»

Відтак, у Єпархії ухвалили наступні рішення:

  • Тимчасово, до 19 серпня 2021 року, відсторонити настоятеля Свято-Миколаївської релігійної громади м. Полтави прот. Олександра Дедюхіна від звершення Божественної Літургії.
  • Поставити перед прот. Олександром Дедюхіним вимогу припинити до 6-го вересня 2021 року будь-яку публічну діяльність у соцмережах. В подальшому таку публічну діяльність він може провадити виключно в межах норм християнської моралі та пастирської етики.
  • Рекомендувати прот. Олександру Дедюхіну на час дії заборони обміркувати свою позицію щодо вибору - залишитися священнослужителем Православної Церкви і провадити свою пастирську діяльність згідно до церковних правил та присяги священнослужителя, чи обрати шлях світського політика та блогера.
  • В разі повторення вищевикладених порушень керуючим єпархії має бути накладено суворіші канонічні покарання, або ж справу слід передати на розгляд Священного Синоду Православної Церкви України.

Але хоча єпархія і заборонила Дедюхіну діяльність у соцмережах, сам вже знайшов вихід і рекомендує своїм шанувальникам підписуватися на його Телеграм – канал. ( Напевно тому, що Телеграм – канал не є соцмережею).

Полтавська Єпархія ПЦУ покарала священника Олександра Дедюхіна за його образливі пости в соцмережах, фото-1

Читайте також: Зоряний шлях космонавта з Полтавщини:до 100-річчя Георгія Берегового

#церква #скандал #санкції
Оголошення
live comments feed...