• Головна
  • У Диканьці відбудуться урочистості з нагоди 60-річчя пам'яті упокоєння святителя Луки Кримського
15:33, 6 червня 2021 р.
Надійне джерело

У Диканьці відбудуться урочистості з нагоди 60-річчя пам'яті упокоєння святителя Луки Кримського

У Диканьці відбудуться урочистості з нагоди  60-річчя пам'яті упокоєння святителя Луки Кримського

11 червня у храмі святителя Луки (смт Диканька, вул.Медична, 42-а) відбудуться урочистості з нагоди 60-річчя упокоєння святителя Луки (Войно-Ясенецького). Заходи розпочнуться о 10.30 на площі новозбудованого унікального храмового комплексу молебнем з акафістом, який очолить архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Інформаційна довідка:

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука, у миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький (09.05.1877 - 11.06.1961) – видатний вчений і всесвітньо відомий хірург, професор медицини, богослов, мислитель, сповідник, автор 55 наукових праць і 12 томів проповідей. Лікар, який врятував від сліпоти сотні людей і сам осліпнув в кінці життя, мав яскравий талант художника, але вибрав шлях служіння простим людям. Цей шлях приніс йому не багатство і почесті, а арешти, каторги і заслання, які тривали 11 років. Тільки в роки Другої світової війни його випустили із заслання і дозволили відновити повноцінну медичну, наукову, а згодом і духовну діяльність.

У листопаді 1995 року Святителя Луку Православною Церквою визнано святим (канонізовано).

"Три роки тому, ще під час будівництва, у храмі святителя Луки (Войно-Ясенецького), вперше зазвучала молитва. Будівництво завершено у 2021 році. Продовжуються роботи з розпису храму та спорудження іконостасу.Запрошуємо відвідати храм святителя Луки, а 11 червня – урочистості з нагоди упокоєння святого" - сказано у повідомленні.

Читайте також

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #релігія #історія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...