У Полтаві громадськість пропонує оголосити 8-9 травня Днями скорботи

Представники громадськості запропонували не святкувати, а пам’ятати про жертви тоталітарних режимів

Сьогодні у Полтаві відбувся круглий стіл на тему «Ідеології ІІ Світової війни. Теорії і практика. Історія і сучасність».

Головував на засіданні керівник міської організації ВО «Свобода» Юліан Матвійчук.

Представник громадської організації «Злам» Олександр Коба заявив про відродження сталінізму на теренах колишнього СРСР і не тільки «в газетах з Росії», але й в всеукраїнських ЗМІ та в Полтавській облдержадміністрації. На його думку, українці не повинні долучатися до цих процесів, адже вони чи не найбільше постраждали від комуністичної ідеології. Тому організація планує відкрити виставку «Ностальгія за комунізмом», де на одну шальку терезів поклали б дешеву ковбасу, а на іншу мільйони жертв. Також він підкреслив, що він не проти ветеранів, але закликав пам’ятати про те, що після перемоги був новий голодомор та репресії.

Далі слово взяв представник громадського руху «Народний фронт Полтавщини» Станіслав Пєєв. На його думку, люди, які йдуть до правого руху роблять те, чого не робить влада, тому саме праві повинні сидіти у владних кабінетах, але їх туди не пускають, бо бояться.

— Якщо б кинути набагато більші резерви, то була б національна революція, кривава для них, тому вони і бояться за себе, за дітей та онуків, — сказав він.

Також він додав, що йому не зустрічалися у Полтаві фашисти чи якісь скінхеди, хоча й не бачить нічого поганого в закликах до збереження білої раси, адже вона у меншості. Він навів таку паралель — Червона книга захищає зникаючі види тварин, а ось зникаючу білу расу, як підвид, захистити нікому.

На це заперечила Людмила Бабенко, кандидат історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка:

— Це схоже на расизм.

Але «фронтівці» відповіли, що таке життя і що це «закони виживання».

Вже взявши слово Людмила Бабенко виклала свою точку зору. Науковець переконана, що Україна повинна бути демократичною країною, а тому повинна враховувати усі ідеології, щоб не допустити панування якоїсь єдиної. По-друге, вона вважає тезу про фашизм в Україні надуманою, тому що влада використовує деякі моменти із української історії, наприклад, сторінки співробітництва передусім збройних українських формувань з вермахтом. Але час розставив все на свої місця: після каральних акцій Гітлерівської Німеччини після проголошення Акту про Незалежність від 30 червня 1941 року група ОУН (б) відійшла від співробітництва з нацистами, а пізніше, в 1943 році, на Великому зборі ОУН націоналісти відмовилися від деяких своїх доктрин.

На завершення вона запропонувала націоналістам полишити роль вічного революціонера (аж до крові), а запропонувати своє конструктивне бачення. Водночас влада повинна дослухатися до пропозицій тих же націоналістів, бо інакше вона демонструє свою слабкість.

Також Людмила Бабенко запропонувала кожному ставитися до 9 травня, як того прагне кожен з нас. Паралельно слід було б звільнити цей день від пафосу, який використовує влада, а залишити його ветеранам.

Колега по кафедрі пані Бабенко — доцент Віктор Ревегук нагадав, що він присвятив цій тематиці 20 років, написав 2 монографії і готує третю.

На його думку, якщо націоналізм атакуючий, то це шовінізм, якщо націоналізм захищається, то це патріотизм. Останнє стосується саме українського націоналізму. Стосовно згадуваної на круглому столі дивізії СС «Галичина», то Віктор Ревегук нагадав, що хоч дивізія й фінансувалася Німеччиною, але вона створювалася не з німців і для боротьби з комунізмом на Західній Україні:

— До дивізії зголосилися 70 тисяч людей, але взяли тільки 13 тисяч. Дивізія воювала тільки на Східному фронті і після того її члени переїхали до Великобританії, союзники їх не вважали злочинцями.

Тема дивізії змусила присутніх згадати про російські збройні формування, зокрема про РОА.

Також Віктор Ревегук нагадав, що 9 травня не святкували Сталін та Хрущов, а тільки Брежнєв, у 1965 році:

— Обіцяного Хрущовим комунізму так і не дочекалися, тоді й вигадали йому заміну. Адже що таке перемога? Це свято. Це як перемога «Ворскли» — усі п’ють та веселяться. Але уявіть собі, що перемогу «Ворскли» святкують 70 років.

Представник організації «Пласт» Євген Янкевич у свою чергу порадив влаштувати на Фейсбуці «диверсію» проти «Антифашистського фронту», щоб влада зрозуміла, що ці комуністичні погляди поділяють далеко не усі. Також він вважає недоречним пропозицію круглого столу звернутися з пропозиціями до міської ради, адже наступна сесія відбудеться пізніше 9 травня, тому питання втратить свою актуальність.

Не будемо передавати думки усіх присутніх — забракне місця. Лише зазначимо, що учасники круглого столу вирішили звернутися до міської ради з пропозиціями оголосити 8-9 травня у Полтаві Днями скорботи за загиблими у Другій світовій війні, вивісити державний прапор із скорботними стрічками та приспустити прапор, не проводити розважальних заходів та вимкнути святково-декоративну світлову ілюмінацію й нарешті заборонити використання символіки «нацистської Німеччини та Совєцького союзу» на території міста.

ИВ:"П"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
29 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
До участі в розмові запросили істориків, громадськість, студентів. Організатори заходу наголосили: круглий стіл носить винятково інформативний характер, такі відбуваються нині по всій Україні. Про історичне підгрунтя українського православ'я розповів кандидат історичних наук , доцент кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії ПНПУ імені Короленка  Юрій Вільховий:   - Як ми знаємо, Київська митрополія була однією з єпархій (округів) Вселенсь...
Суспільство
Цими днями стався ряд аварій на водогонах. Незручності, пов’язані з ремонтними роботами, відчули мешканці деяких будинків по вулиці Героїв АТО. Відновити нормальну роботу водогінних мереж планують орієнтовно протягом кількох днів. На вулиці Нижньомлинській, 5 прорвало чавунну трубу діаметром 200 мм. Глибина її залягання – майже 3,5 м. Причина аварії на цьому місці – перевищення терміну експлуатації труби.     – Цій трубі – понад піввіку. Звичайно, вона дав...
Суспільство
20 листопада по всій Україні розпочалася акція протесту організації «Авто Євро Сила». Власники авто на закордонних номерах перекривають траси державного значення з 3 вимогами: досиупні ціни на паливо, доступне для всіх розмитнення і якісні дороги. Але найголовніша претензія – висока вартість розмитнення авто навіть після прийняття дуже лояльного до «євробляхерів» закону, автовласники тепер вимагають виключити з формули вартості акцизу вік авто. Власники «є...
Суспільство
20-го листопада до Полтави приїздить містичний автобус-привид. Страхітливий транспортний засіб, яким, здається, ніхто не керує, зупиняється на Соборному майдані. Біля нього збираються працівники Національної поліції, полтавські школярі та жителі міста, яких зацікавив приїзд незвичайного автобуса. Їм усім пояснюють, що у Полтаві сьогодні нагородять найкращого водія України. А автобус-привид своїм виглядом символізує інших водіїв – безвідповідальних та неув...
Суспільство
Минулого тижня ми писали про ситуацію у центральному відділенні полтавської «Укрпошти». Там у довжелезних чергах з 30-50 людей нещасним клієнтам національного оператора доводиться годинами чекати, щоб отримати чи відправити свої посилки. При цьому, із 8 віконець відділення відправленнями займаються 1-2, тоді як інші працівники зрідка неквапливо приймають листи або продають марки. Ми звернулися до керівництва полтавської філії «Укрпошти» за коментарем таког...
Суспільство
Доки полтавці намагаються побачити на вулицях міста снігоприбиральну техніку і губляться у здогадках – де ж вона може прибрати сніг у даний момент?  - у Кременчуці все працює по-сучасному. На сайці місцевого КТП-1628 можна подивитись у режимі онлайн – де і яка техніка працює.  Навівши курсор миші на конкретну одиницю техніки, можна дізнатися інформацію: 1) якої марки автомобіль чи трактор; 2) якій організації належить; 3) яку роботу виконує: снігоприбираль...
Суспільство
Про це говорили  на засіданні   міської надзвичайної протиепідемічної комісії , що її провела заступник міського голови з гуманітарних питань  Людмила Бойченко.  Завідувач Полтавського відокремленого міськрайонного підрозділу лабораторних досліджень державної установи "Полтавський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Олександр Горбань поінформував , що у  нинішньому  епідсезоні в Україні циркулюватимуть грип групи "А Мічіган"  ,   " А ...
Политические новости
Народный депутат Украины Вадим Новинский, вступая от имени фракции Оппозиционного Блока на брифинге в Верховной Раде, заявил: «Сопредседателем нашей фракции Юрием Бойко было подписано соглашение о сотрудничестве и о создании так называемой платформы «За життя - Оппозиционная платформа» вместе с Вадимом Рабиновичем, на которое он, Бойко, не имел абсолютно никаких оснований. У него не было полномочий. Ему никаких полномочий не давал ни политсовет нашей парти...
Суспільство
У місті в ніч із 19 на 20 листопада вперше у цьому осінньо-зимовому сезоні випала велика кількість снігу. Це, із зрозумілих причин, стало підставою для перенесення презентації снігоочисної техніки, яку планували провести біля "Екватора" о 10:40. За інформацією із міської ради, усю техніку кинули на розчистку міста. Станом на 10:00, принаймні у центрі Полтави вулиці прочищені. За інформацією із офіційного сайту Полтавської міськради, до розчистки задіяли 17...
Ця сторінка містить контент для дорослих. Підтвердіть, що Вам є 18.