• Головна
  • Що приховує від Ромоданівської громади її голова Олександр Верещака?
12:00, 26 травня
Надійне джерело

Що приховує від Ромоданівської громади її голова Олександр Верещака?

Що приховує від Ромоданівської громади її голова Олександр Верещака?

Позитивний імідж будь-якого органу місцевого самоврядування формується на основі відкритості та гласності його діяльності. Звичним явищем сучасності стали он-лайн відеотрансляції обласної ради, районних рад, а також більшості рад ОТГ Полтавської області. А в окремих радах, як наприклад у Лубенській об’єднаній громаді, у відкритому доступі відбуваються й засідання профільних комісій. І дійсно, у ст. 4 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні» зазначено, що одним із фундаментальних принципів на якому здійснюється місцеве самоврядування є принцип гласності.

Однак, як показує практика, у деяких органах місцевого самоврядування окремі положення даного Закону можуть трактувати на власний розсуд. Показовий випадок стався 20 травня 2021 р. на позачерговій сесії Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, коли не перешкоджаючи роботі сесії почала вестися її відеофіксація. Після того як пройшла реєстрація депутатів, які з’явилися на засідання, голова ОТГ Олександр Верещака намагався припинити цей процес. Спочатку він додатково виніс на розгляд сесії питання про надання особам, що вели відеозйомку на це дозволу. Більшість депутатів підтримала це звернення, однак серед них були й такі, які взагалі відмовилися брати участь у цьому голосуванні через абсурдність постановки даного питання. Проте, відеофіксація сесії не припинилася, вона і далі продовжувалася. Після цього, очільник громади вдався до шантажу. Він повідомив, що у випадку продовження відеофіксакції, сесію буде перенесено на іншу дату. Хоча абсолютно не зрозуміло, якими нормами він керувався, коли приймав таке рішення. Адже у жодному нормативно-правовому акті не зазначено, що відеофіксакція засідання ради є підставою для її перенесення…

Згодом, після майже 20-ти хвилинних дебатів, сесія таки розпочала свою роботу. Однак, вже з грифом «без відео». Закономірно виникає питання: «Що приховує від Ромоданівської громади її голова Олександр Верещака?»

Олександр Верещака - фото з офіційної сторіннки Ромоданівської ОТГ

У підсумку  хотілося б зазначити, що під час виконання службових обов’язків посадова особа органу місцевого самоврядування є не фізичною особою, а суб’єктом владних повноважень. Перебування особи на посаді, пов’язаній зі здійсненням функцій органів місцевого самоврядування, передбачає не лише гарантії захисту прав цієї особи, а й додаткові правові обтяження. Таким чином, здійснення відеозйомки посадових осіб місцевого самоврядування під час виконання ними службових обов’язків є правомірною дією, якщо при цьому не порушуються права таких осіб як приватних осіб та не здійснюються перешкоди у діяльності органу місцевого самоврядування.

Автор : політичний оглядач Іван Остапенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депутати #ОТГ #Ромодан #законність

Коментарі

Оголошення
live comments feed...