• Головна
  • У Полтаві жителі вулиці Водяна вважають, що газовики зіпсували їхню дорогу
15:07, 29 квітня 2013 р.

У Полтаві жителі вулиці Водяна вважають, що газовики зіпсували їхню дорогу

Жителі вулиці Водяної (район Харківського шосе) не задоволенні станом їхньої дороги після ремонтних робіт, проведених газовиками. Мешканці цієї вулиці стверджують, що дорогу залишили в катастрофічному стані і вимагають впливу на ПАТ «Полтавагаз» від Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. Журналісти «Кола», на прохання читачів, вирішили розібратись у ситуації та з’ясувати на що можуть розраховувати полтавці у подібних ситуаціях.

Лист-звернення від жителів вулиці Водяна

— «У серпні-вересні 2012 року «Полтавагаз» проводила по нашій вулиці роботи з прокладання газової труби. Після чого дорогу залишили в катастрофічному стані. Ми почали скаржитися з вересня 2012 в службу з благоустрою та у «Полтавагаз», орієнтовно у вересні-жовтні. Працівники «Полтавагаз» приїхали і зробили вигляд, що вони ремонтують дорогу. На всю вулицю завезли менше однієї машини щебеню. До речі, хочу зауважити, що до початку всіх їхніх робіт у нас була нормальна дорога, яка насипалася роками за особистий рахунок мешканців вулиці. На цьому в 2012 році все закінчилося.

Потім прийшла зима, потім весна… і що сталося з дорогою можна побачити на фото, які ми надіслали.

Ми знову почали скаржитися, цього разу письмово, скаргу прийняла служба з благоустрою (Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Полтава). Після чого з боку «Полтавагаз» знову почалися дії з імітації ремонту. 18 квітня цього року знову завезли щебінь в кількості 1,5 машини якого не вистачило навіть на засинання всієї вулиці тонким шаром (це також видно на фото). Тобто після перших дощів дороги знову не буде. Ми це вже бачили. Крім того вже зараз силами жителів, за свій рахунок, біля своїх будинків проводиться засипання дороги, в місці проходження труби, так як ґрунт постійно просідає і на дорозі з'являються ями глибиною по 20 сантиметрів.

Також звертаємо Вашу увагу на ставлення до нас з боку осіб, які проводили роботи. Коли приїхало керівництво «Полтавагаз» і ми, жителі, попросили представитися, то у відповідь почули, що це вони робити не зобов'язані, так як знаходяться на вулиці, а не в кабінеті. Причому цю відповідь отримали дві жінки: я на 6 місяці вагітності та сусідка з немовлям на руках. Після цього, керівники поїхали і всі роботи швиденько згорнулися. На даний момент, ми звернулися до Вас за допомогою. І збираємося продовжувати скаржитися в службу з благоустрою міста та особисто меру. Ми просимо у чиновників сприяння і впливу на службу «Полтавагаз» для вирішення питання по засипці вулиці щебенем в достатній кількості для нормальної життєдіяльності мешканців вулиці.

З повагою Анна Чепіжна, жителька вулиці Водяна»

У Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста журналіста запевняли, що свої забов’язання газовики в цій ситуації навіть перевиконали. Оскільки засипати всю вулицю вони не повинні були, так як, згідно відповідних Правил, відновлювати повинні лише ту дільницю, на якій проводились роботи.

– У нас є «Правила проведення земельних робіт на території міста Полтави», – розповів Ігор Желєзняк, головний спеціаліст Інспекції. – Усі суб’єкти господарювання керуються цими Правилами. Згідно документу, служба, яка проводить ремонтні роботи, повинна по закінченню привести вулицю до того стану, в якому вона була. Тобто, якщо був газон, то мають відновити газон, якщо було асфальтоване покриття, то мають відновити асфальт. Усе робиться за кошти замовника чи виконавця робіт, дивлячись які в них юридичні відносини. Стосовно вулиці Водяної, то там навіть зробили краще, ніж було. Адже відновлювати вони забов’язані тільки ту ділянку, на якій проводили роботи. Тобто всю вулицю засипати вони і не повинні були, а лише засипати ширину траншеї (газова труба там до 80 сантиметрів).

Дотримання відповідних Правил (у даному випадку стан вулиці) повинні перевіряти працівники Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. За висновками експертів інспекції, газова служба Правил дотрималась.

– Питання з вулицею Водяна не було безконтрольним, — зазначили у Інспекції. – Тим більше повесні ми надавали «Полтавагаз» відповідний припис, щоб зробили ділянку вулиці, де проводились роботи, ще кращою. Після останнього нашого припису працівниками «Полтавагаз» вжито остаточні заходи по засипанню вулиці щебенем. Також хочемо зазначити, що раніше ми давали дозвіл на проведення таких земляних робіт. Усі суб’єкти господарювання тоді приходили до нас і брали такий дозвіл. Та з вересня минулого року внесли зміни до закону, що всі суб’єкти господарювання повинні тепер брати дозвіл на підставі типового порядку. Але, закон прийняли, а типовий порядок не розробили. Тож зараз ми дозволи не надаємо, а проводимо лише контроль.

Журналіст запитала, чому ж остаточно вулицю засипали щебенем лише у квітні. На що комунальники зауважили, що земельні роботи закінчили проводити вже за несприятливих погодних умов, тож потрібно було перечекати зиму, щоб зробити все належним чином.

Зазначимо, що Водяна не увійшла до жодного зі списків вулиць, які цього року планують відремонтувати.

До речі, керівництво Інспекції запросили на розмову із журналістом і представників з «Полтавагаз». Останні на зустріч прибули із запізненням та відмовились вести розмову із журналістом. Для отримання коментарів від їхнього підприємства стосовно ситуації з вулицею Водяною вимагали тільки офіційний запит, присланий поштою.

Мешканці наполягають на тому, що дорога до ремонту була у значно кращому стані і продовжуватимуть скаржитися на дії «Полтавагазу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...