• Головна
  • У онкогематологічному відділенні дитячої лікарні Полтави розповіли про тих, хто допомагає боротися за дитячі життя
13:00, 21 травня 2021 р.
Надійне джерело

У онкогематологічному відділенні дитячої лікарні Полтави розповіли про тих, хто допомагає боротися за дитячі життя

У онкогематологічному відділенні дитячої лікарні Полтави розповіли про тих, хто допомагає боротися за дитячі життя

Людське життя, безумовно, безцінне. А боротьба за його збереження - одна із найпочесніших місій. Особливо, якщо це життя - дитяче. Сьогодні ми розповімо про людей, які щодня ведуть двобій зі складними хворобами, відвойовуючи у них дитячі життя. А ще про тих, хто допомагає у цій боротьбі.

Завдяки сучасній діагностиці та протоколам лікування шанси на порятунок життя зростають у кілька разів

У онкогеаматологічному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні стається до 500 госпіталізацій на рік. Це не значить, що сюди щороку потрапляють на лікування п’ятсот дітей. Адже одна дитина впродовж року може кілька разів лікуватися у відділенні. За рік тут виявляють понад 30 випадків лейкозів та пухлин. Часто до відділення потрапляють дітки із надзвичайно складними онкологічними діагнозами. Завдання медиків – швидко провести повну діагностику, точно визначити хворобу та оперативно почати її лікування. Тоді шанси на порятунок дитячого життя зростають у кілька разів. Про це журналістам нашого видання розповідає Світлана Шевченко, завідувачка онкогематологічного відділення Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

Світлана Михайлівна згадує, що у 90-их роках минулого століття медикам вдавалося врятувати лише 5 відсотків пацієнтів. Лікар пояснює – у ті часи не було необхідного обладнання, не вистачало елементарних аналізаторів, не застосовувалися передові протоколи лікування. До прикладу, зараз онкогематологічні патології – лейкемії та лімфоми – лікують за німецькими протоколами, які визнано «золотим стандартом» лікування. Вони у результаті дають до 75 відсотків ремісії.

Безкоштовні обстеження у «Медіоні»

Маленькі пацієнти, які потрапляють на лікування до онкогематологічного відділення, у першу чергу, мають пройти як загально клінічні обстеження – загальний аналіз крові, біохімічні дослідження, так і ті, що потребують сучасного обладнання.

-Коли поступають дітки із пухлинами різної локації – шкіри, ока, головного мозку – вони потребують не просто КТ чи МРТ обстеження, а дослідження високої чутливості. Це вже має бути високий рівень діагностики, який дозволяє правильно діагностувати захворювання на ранніх стадіях,- розповідає Світлана Михайлівна.

У Полтаві обладнання такого рівня є у лікувально-діагностичному центрі «Медіон». У центрі проводять дослідження із анестезіологічним забезпеченням та внутрішньовенним контрастуванням, а після обстеження лікарі «Медіону» надають його кваліфікований опис.

Кілька років тому засновниця "Медіону" Еріка Свирида прийшла до онкогематологічного відділення та запропонувала щомісяця надавати десять безкоштовних талонів для обстеження маленьких пацієнтів дитячої лікарні. Минулого року, коли необхідність у обстеженнях зросла, відділенню почали надавати по 15 талонів. Це стало суттєвою допомогою для батьків, адже, якщо проводити таке дослідження платно, воно обійдеться у суму понад 4 тисячі гривень.

Варто відзначити, що у Полтаві також діє спеціальна міська Програма, за якою із бюджету фінансують обстеження мешканців територіальної громади. Але, приміром, дітки із інших громад Полтавщини під її дію не потрапляють. І їх батькам безкоштовні талони дозволяють не витрачати гроші хоча б на обстеження. А його потрібно проходити не лише під час лікування, але й впродовж кількох років після завершення.

Історії маленьких пацієнтів

Як приклад, Світлана Шевченко розповідає нам кілька історій своїх колишніх пацієнтів. Один хлопчик був із Кременчука, інший – із Глобинського району. Перший проходив основне лікування у Києві, другий – у онкогематологічному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні. Після завершення лікування обом робили контрольні обстеження саме у «Медіоні». Спершу – раз на три місяці, потім – кожні півроку, потім – раз на рік.

-Слава Богу, сьогодні ці діти здорові, живуть повноцінним життям. Присилають нам ролики із риболовлі, відпочинку. І не можна повірити, що нам вдалося вирвали їх із пастки такого серйозного захворювання як лімфома, - говорить лікар.

До історій колишніх пацієнтів відділення додають розповіді про дітей, яких там лікують сьогодні.

Андрія минулого року госпіталізували до відділення у досить тяжкому стані. Комп’ютерне обстеження показало враження внутрішніх органів. Захворювання було надзвичайно складно діагностувати. 

-Попри це ми все ж таки поставили діагноз «Т-клітинна лімфома». Розпочали лікування, під час якого неодноразово доводилося робити онкоскринінг у «Медіоні». Сказати, що у нас був один шанс зі ста – нічого не сказати. Це були буквально «танці по лезу ножа». Ті, хто бачив Андрія спершу і зараз – дивуються, він сьогодні просто красень. Останнє комп’ютерне дослідження показало досить позитивні результати у лікуванні, - із радістю розповідає Світлана Михайлівна.

До кабінету завідуючої відділенням заходять жінка та хлопець. Пятнадцятирічний Андрій на голову вищий за свою маму.

-Ми лікуємося із 23 вересня. У «Медіоні» були на обстеженні вже разів п’ять. Зараз проходимо блок хіміотерапії, після якого вони знову проведуть дослідження і порівняють показники. Звісно, ми вдячні, що надають ці безкоштовні талони на обстеження, у нас просто немає таких грошей, - говорить пані Лариса, мама Андрія.

Лікується у онкогематологічному відділенні і 11-річна Аліса. У дівчинки була пухлина, яку успішно видалили. Тепер вона проходить черговий блок лікування – променеву тахіміотерапію.

-У нас основне дослідження – це комп’ютерна томографія. Ми вже двічі її робили у «Медіоні». Все було швидко, якісно. Я знаю, що нам іще доведеться робити КТ чимало разів – і під час лікування, і впродовж п’яти років після його завершення. Ми налаштовані позитивно, але лікування довге, лікування важке. Тому те, що «Медіон» дає безкоштовну можливість скористуватися цими обстеженнями – я вважаю, це велика допомога для батьків, - говорить мама дівчинки, пані Марина.

Що допомагає відвойовувати дитячі життя?

Коли ми завершуємо спілкуватися із батьками дітей, Світлана Шевченко продовжує розповідати про допомогу небайдужих людей. Додає, що допомога «Медіона» не обмежується безкоштовними талонами на обстеження. Керівники центру завжди вітають маленьких пацієнтів відділення із Великоднем, Різдвом, Новим роком, іншими святами. Із собою приносять як приємні подарунки, так і необхідні для лікування медпрепарати.

У відділення загалом багато друзів. Як приклад, Світлана Шевченко розповідає історію про їх власного Святого Миколая. Одного разу 19-го грудня до їх відділення прийшов чоловік, який назвався Миколою. Він приніс дітям смаколики до свята. І після того він приїздить до відділення щомісяця: кожного разу купує для дітей усе необхідне, витрачаючи десятки тисяч гривень. Таких історій про людей із небайдужим серцем – не одна, і не дві. Часто благодійники приходять до відділення, заходять до будь-якої із палат і передають гроші на лікування просто в руки дітям, не питаючи – ні звідки вони, ні запитуючи їх імен і не називаючи свого – просто бажаючи допомогти.

-Це – не про гроші. Це про те, як змінилася свідомість людей. Про те, наскільки вони готові прийти на допомогу у біді, - пояснює Світлана Михайлівна

Також лікар додає, що зараз батьки не опиняються сам на сам у протистоянні із хворобою. Їм готові прийти на допомогу з різних боків. Для прикладу, у Полтаві діє міська Програма «Турбота», за якою можна розраховувати на фінансову допомогу до 40 тисяч гривень на рік. Є Програма обласної державної адміністрації для людей, що опинилися у скрутному становищі – до 50 тисяч гривень. Крім цього, в Україні діє загальнодержавна програма медикаментозного забезпечення – «Дитяча онкологія». За нею онкогематологічне відділення за рік замовляє та отримує досить дороговартісних препаратів на суму близько 18 мільйонів гривень. До прикладу, лише один флакон протигрибкового препарату коштує від 17 тисяч гривень.

Із усього цього – якісної та точної діагностики, сучасних протоколів лікування, професійності медиків, підтримки зі сторони держави, допомоги небайдужих людей –і складаються високі відсотки випадків одужання, які, насправді, трансформуються у життя врятованих дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #лікування #діти #допомога #Медіон #онкогематологія
Оголошення
live comments feed...