• Головна
  • В області діє близько 100 агроосель, які займаються сільським зеленим туризмом
16:36, 26 квітня 2013 р.

В області діє близько 100 агроосель, які займаються сільським зеленим туризмом

Під керівництвом заступника голови Полтавської облдержадміністрації Віктора Шадчнєва у відділі з питань туризму і курортів обласної державної адміністрації відбулась нарада з питань організації екологічного (зеленого) туризму.

На нараді обговорювались питання про те, в якому стані на сьогодні в області розвиток зеленого туризму, чи вигідна ця справа для сільського бізнесу, які виникають проблемні питання в даній сфері туристичної діяльності в регіоні та що необхідно зробити для подальшої популяризації серед населення такого виду оздоровчо-пізнавального відпочинку.

Учасниками зібрання, з урахуванням вимог чинного законодавства України, детально опрацьовано механізм, який би сприяв особам віком старше 45 років бути конкурентоспроможними на ринку праці у сільській місцевості шляхом перепрофілювання, чи здобуття іншої професії, яка б сприяла розвитку “сільського зеленого туризму”.

Так, відповідно до статті 30 Закону України “Про зайнятість населення” Кабінетом Міністрів України 20 березня 2013 року постановою № 207 затверджено Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці. Даний Порядок визначає механізм видачі територіальними органами Державної служби зайнятості (районними, міськими, районними у містах) особам віком старших 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, ваучерів для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці. Такий ваучер дає право на перепідготовку, підготовку на наступному кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у профільних навчальних закладах чи у роботодавця (Закон України “Про професійний розвиток працівників”).

Також “сільський зелений туризм” визнано окремим видом туризму, розвиток якого є пріоритетним напрямком державної політики, про що зазначено у статтях 4 та 6 Закону України “Про туризм”. Право особистих селянських господарств займатися “сільським зеленим туризмом” визнано і в статті 1 Закону України “Про особисте селянське господарство”.

Тож, з урахуванням законодавчого врегулювання та з огляду на те, що Полтавщина з її неповторним довкіллям та водними ресурсами, безцінним рекреаційним фондом, історико-культурною спадщиною в поєднанні з винятковим геополітичним розташуванням та привітним населенням, була, є й буде регіоном туризму в усіх його проявах і має всі умови для розвитку “зеленого туризму”.

Життя у сучасних мегаполісах встановлює свій ритм життя і все більше виникає бажаючих залишитись наодинці з природою, зайнятись автентичними ремеслами, взяти участь в етнокультурних дійствах. Звичайно, в умовах економічної кризи не кожна людина має змогу відвідати екзотичні країни. Однак, кожен зможе отримати достойний відпочинок за уподобанням і матеріальними можливостями у себе, на малій батьківщині. І в нашій області для цього створені всі умови.

В даний час в регіоні діє близько 100 агроосель, які займаються сільським зеленим туризмом. Чи вигідна це справа для сільського бізнесу – звичайно, що так! Адже створення осередків “сільського зеленого туризму” сприяє створенню туристичної інфраструктури, тобто закладів харчування (їдальні, кафе, бари тощо), центрів розваг, які в свою чергу сприяють поповненню місцевих бюджетів, а отже і створенню нових робочих місць на селі.

Як вид діяльності “сільський зелений туризм” включає, зокрема, надання послуг з розміщення та харчування туристів. Ці послуги може надавати будь-яка особа без додаткових дозволів. Якщо ж необхідно показати туристам певні місцеві пам’ятки або природні принади округи, то ці послуги (туристичний супровід) потребують спеціальної освіти та дозволу.

Для надання послуг із розміщення та харчування туристів власнику садиби не обов’язково реєструватися як приватному підприємцю (стаття 9 Закону України “Про туризм”). За бажанням власник садиби може сплачувати внески на своє соціальне страхування добровільно, якщо в цьому виникне потреба.

Також власник садиби, який надає послуги з розміщення і харчування туристів, не зобов’язаний мати освіту за спеціальністю “готельне господарство”. Проте, у разі наявності семи або більше номерів (окремих приміщень для розміщення туристів), власник садиби буде зобов’язаний виконувати вимоги Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг.

У свою чергу, завдяки прийнятій програмі, у Полтавській державній аграрній академії пропонують здобути додаткові професії, наприклад – “бджільництво”, “рибництво та аквакультура”, які лише сприятимуть покращенню зайнятості населення на селі, створенню сприятливого клімату для розвитку “сільського зеленого туризму”.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...