• Головна
  • Міліція Полтавщини закликає одразу інформувати про прояви вандалізму
13:13, 25 квітня 2013 р.

Міліція Полтавщини закликає одразу інформувати про прояви вандалізму

Правопорушення, пов’язані з вандалізмом на меморіальних комплексах, кладовищах, інших місцях поховань, не можна віднести до розряду простого хуліганства.

Це зазіхання на історію, на пам'ять поколінь, це симптом кризи моральності.

Нажаль, на Полтавщині постійно фіксуються десятки випадків такого роду діянь: розбиті стекла, написи і малюнки на культурних пам’ятках, розвернуті могили, вирвані і зламані хрести, зруйновані надгробні монументи. Найсумніше те, що мотивом нерідко стає та сама «вічна» жага до грошей, наживи, піддавшись якій, дехто просто плює на одвічні людські цінності. І прикро, що часто зловмисниками виявляються підлітки або молоді люди, які бездумно скоюють аморальні вчинки, не замислюючись про відповідальність та наслідки.

Нагадуємо, що закон карає за такі безглузді дії. Так, за статтею 297 Кримінального кодексу України (Наруга над могилою) передбачена відповідальність від штрафу, до 12-ти років ув’язнення. Стаття 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство) передбачає покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі на строк до 5-ти років. Стаття 194 Кримінального кодексу України (Умисне пошкодження майна) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Крім цього, такі дії засуджуються самим суспільством і немає ніякого виправдання «варварам», які чинять глум над могилами. Адже на кладовищах поховані дорогі нашому серцю люди, а кожна історична пам'ятка - це наша дорогоцінна спадщина.

Шановні громадяни! Міліція Полтавщини закликає вас долучитися до протидії будь-яким проявам вандалізму в нашому регіоні і одразу інформувати правоохоронців про вчинення подібних кримінальних правопорушень та осіб, що порушили закон.

Адже наше суспільство повинно бути виховано на пошані до своєї історії, національного надбання. Та й будь-який акт вандалізму не принесе щастя ні людині, яка його скоїла, ні його родині.

 

Оголошення
live comments feed...