• Головна
  • Полтавські та кременчуцькі націоналісти взяли участь у вишкільному таборі «Холодний Яр-2013»
16:42, 24 квітня 2013 р.

Полтавські та кременчуцькі націоналісти взяли участь у вишкільному таборі «Холодний Яр-2013»

Із 18 по 21 квітня 2013 року члени Полтавської молодіжної організації "Сокіл" та "Студенської Свободи" взяли участь у Всеукраїнському наметовому патріотичному таборі Всеукраїнського об'єднання "Свобода" "Холодний Яр – 2013".

Табір відбувся поблизу хутору Кресельці Мельниківської сільської ради Чигиринського району Черкаської області.

Делегація з Полтавської області прибула на Черкащину вночі 19 квітня, щоб дістатися до місця призначення учасники вишкільного табору пройшли понад 20 кілометрів. Облаштувавшись і познайомившись із таборовим керівництвом, націоналісти долучилися до загалу: під командуванням старшин розділилися на десятки, визначили десятників, вчилися шикуватися та звітувати бунчужному. Протягом дня таборовики прослухали ідеологічні лекції, які прочитали члени Політради ВО "Свобода" Руслан Андрійко та Богдан Галайко. Надвечір усі охочі мали змогу спробувати свої "снайперські здібності" у стрільбах по мішенях.

20 квітня в таборі відбулася військово-патріотична гра "Холодний Яр. Шляхами повстанців". Подолавши складний маршрут, де учасники демонстрували навички орієнтування, фізичні можливості, інтелектуальні якості та командний дух, переможцями став десяток "Скіфи", серед якого були двоє полтавців – Микола Біляєв і Богдан Рибка. Вчилися таборовики також берегти свого побратима та триматися за нього якнайміцніше у забаві лава на лаву. Цього ж дня до табору завітали Руслан Кошулинський, Ірина Фаріон, Юрій Сиротюк і Юрій Бублик. Мав би завершитися надзвичайно напружений, однак цікавий день патріотичними піснями біля ватри, проте в дійсності частина полтавців підготувала сполох. Далеко за північ вони напали на табір, щоб загасити загальне вогнище, викрасти прапір і провіант. У боротьбі з вартою, старшиною і таборовиками, зловмисники програли.

Ранок 21 квітня відзначився зустріччю таборовиків із Олегом Тягнибоком. Далі учасники табору долучилися до вшанування у селі Мельники старшин і козаків полку гайдамаків Холодного Яру, Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки. Також відвідали хутір Буда, споглянувши 1100-річний дуб Максима Залізняка та освятивши козацьку зброю.

"Подібні вишколи гартують тіло, дух, волю, віру, розум, зміцнюють дружні відносини між побратимами та посестрами з різних регіонів країни. Вони виховують гідність нації та плекають любов до всього українського. Ці історичні землі дають наснагу, адже подвиги холодноярців залишаться у віках. Пройтися стежками, де колись блукали гайдамаки та величні отамани – завдання кожної молодої людини, яка прагне боротися з несправедливістю", – зазначив виконуючий обов'язки заступника голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" із молодіжних питань Микола Біляєв.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО «Свобода»

 

Оголошення
live comments feed...