13:30, 28 квітня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві не поспішають вводити електронні лікарняні
Сьогодні, 28 квітня, відбувся онлайн брифінг заступника Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера.
На брифінгу обговорювали такі питання, як ефективність роботи контакт-центру МОЗ, цифровізації медицини та запровадження електронного лікарняного.
Ярослав Кучер зазначив, що МОЗ готується до запуску масштабного проєкту по провадженню електронних лікарняних. Електронна система охорони здоров'я eHealth — це система, яка забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією в електронному вигляді. Функціонування системи забезпечує Національна служба здоров'я України.
Тестування онлайн-платформи проходило ще влітку 2020 року. З того часу всі дані, отримані з електронної системи Е-Health, було оброблено, а недоліки системи – усунуто. За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, запуск е-лікарняних допоможе мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, а також значно пришвидшить отримання страхових виплат громадянами та зменшить навантаження на лікарів.
За словами заступника міністра охорони здоров’я Ярослава Кучера, Полтавські медичні заклади не поспішають реєструватися в електронній системі та мають недостатню підготовку до видачі електронних лікарняних. Також Ярослав Кучер додав, що відповідальні за пришвидшення підключення закладів охорони здоров’я до електронної системи лежить на головах місцевих державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади охорони здоров’я, які здійснюють експертизу тимчасової непрацездатності. Так, як видача електронних лікарняних почнеться вже із 1 травня, заступник міністра охорони здоров’я зазначив, що паперові бланки виходять з обігу. Заклади, які не будуть зареєстровані у системі, не зможуть продовжити видання паперових довідок, адже їх просто не будуть друкувати.
Ярослав Кучер повідомив, що за час існування контакт-центру було оброблено більше 441 тисячу звернень громадян. Найкраще обробляють звернення українців у Києвській, Волинській, Хмельницькій, Одеській, Житомирській областях, а найгірша статистика у Вінницькій, Кіровоградській та Івано-Франківській. Найчастіше українці запитують про пункти та ефективність вакцинації, а також користується попитом онлайн-діагностика лікарів, що цілодобово готові надати будь-яку інформацію з приводу COVID-19. А фахівці, що надають консультації, володіють всією вичерпною інформацією, яку їм надає Міністерство охорони здоров’я. Також заступник міністра охорони здоров’я зазначив, що кількість скарг на лікарні знизилася на 34% з минулого місяця. А на сайті Вакцинація проти COVID-19 - можна знайти велику кількість інформації щодо щеплення та знайти відповіді на питання де і коли проходить вакцинація.
Як зазначив Ярослав Кучер, Міністерство охорони здоров’я завжди готово прийти на допомогу та запропонувало близько 40 систем на вибір, що мають належне забезпечення для підключення.
Інформація про підключення до електронної системи охорони здоров’я є на сайті Національної служби здоров’я України в розділі «Підключення до електронної системи охорони здоров’я» або на сайті: E-Health в розділі «Як підключитися надавачам послуг до eHealth».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
7
10:41, 1 грудня
22:50, 30 листопада
25
live comments feed...