• Головна
  • Сьогодні – страсна середа. Що потрібно робити цього дня?
08:30, 28 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Сьогодні – страсна середа. Що потрібно робити цього дня?

Сьогодні – страсна середа. Що потрібно робити цього дня?

Триває страсний тиждень – період згадки про страждання Ісуса Христа заради спокутування людських гріхів. На кожний день цього тижня накладаються Євангельські події, що сповіщають про останні дні земного буття Спасителя.

За Біблійними текстами,саме в середу Ісус Христос прийшов разом із учнями у будинокфарисея Симона. Там до Нього підійшла блудниця. Вона припала до ніг Спасителя і з великим каяттям власними сльозами почала омивати Його ноги і витирати їх своїм волоссям. Юдейський законник Симон обурився – як може негідна жінка доторкатися до Христа. Однак, Ісус відпускає їй гріхи, і таким чином, зцілює все її єство, яке відродилося для нового, чистого життя.

Історія Євангельської блудниці є для вірян не що інше, як приклад справжнього каяття, до якого востаннє перед розп’яттям кличе нас Господь. Саме в середу Іуда зраджує Спасителя. Розповідає отець Миколай Храпач:

« - Ми знаємо із Євангелія, в середу Іуда Іскаріотський, один з учеників Спасителя, спокусився на диявольську принаду. Сріблолюбство перемогло в Іуді, диявол його подолав, і він продав свого учителя за тридцять срібняків. Про це згадує церква у Велику Середу, і в кожну середу тижня протягом цілого року. Крім особливих загальних тижнів, коли визначає церковний устав. Ці дні є пісними днями, особливих духовних подвигів для православних віруючих. Колишній апостол зраджує Царя Всесвіту всього лиш за 30 срібняків – ціну дешевого раба. Пізніше він злякається, запропонує повернення грошей, але законники зречуться цих монет. Іуда, вступивши на шлях диявола, повністю віддасть йому свою душу. Ця повчальна подія застерігає кожну людину від зради Господа своїми вчинками та нерозкаяними гріхами. Водночас вона нагадує, що ми ніколи не повинні впадати у відчай і піддаватися злим силам, а знати, що Спаситель завжди прийме наше каяття».

Традиції та звичаї:

Страсна середа – день молитовний, категорично не можна сваритися та засуджувати інших людей. Натомість потрібно займатися благодійністю, допомагати стареньким та хворим.

Читайте також: Стало відомо, з якими карантинними обмеженнями пройдуть Великодні свята

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції
Оголошення
live comments feed...