• Головна
  • Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС
11:30, 26 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи Укрпошта введе в обіг поштову марку «Погляд у майбутнє». Придбати марку в поштових відділеннях та офіційному філателістичному онлайн магазині можна з 26 квітня.

Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, фото-1

На художній марці зображено однойменний мурал, що розміщений на східній стіні машинної зали Чорнобильської АЕС. Його створив Валерій Коршунов, малюнок якого «Погляд у майбутнє» переміг у народному конкурсі на найкращий ескіз муралу для проєкту «Нове бачення Чорнобильської АЕС».

Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, фото-2

«Це третій випуск поштових марок, присвячений аварії на Чорнобильській АЕС. Працюючи над цьогорічним проектом, ми намагалися зробити його принципово відмінним від двох попередніх. І мені здається, нам це вдалося! На конверті зображено чорно-білу фотохроніку тих страшних подій, наслідки яких відчув увесь світ. Поштову марку на контрасті прикрашає кольоровий мурал Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє», розміщений на будівлі станції. Назва муралу і його сюжет дають надію на відродження зони відчуження. Поштову марку і конверт гармонійно поєднує незмінний атрибут народження нових поштових марок – штемпель із написом «Перший день». Він представлений у вигляді графічного знаку радіації з якого проростає листя», - прокоментувала начальник управління філателістичної продукції Укрпошти Наталія Мухіна.

Випуск марки здійснено за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» і Національного музею «Чорнобиль».

Номінал марки – V (еквівалент 9 грн.), тираж - 130 000 екземплярів.

До поштової марки випущено конверт «Перший день», на якому зображено фото Миколи Валіцького з виставки «Хроніки Саркофага».

Укрпошта випустила поштову марку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, фото-3

Окрім Києва, спецпогашення поштової марки «Погляд у майбутнє» штемпелем «Перший день» пройде у м. Лубни Полтавської області та м. Вінниця.

Укрпошта вже двічі випускала художні марки на тему Чорнобильської катастрофи. Вперше — у 1996 році, тоді з'явилася марка «10 років Чорнобильської катастрофи», а 2016 року було введено в обіг поштову марку «Чорнобиль — трагедія людства».

Нагадаємо, раніше Укрпошта дозволила використання е-документів для оплати платежів

Стежте за найважливішими новинами Полтави у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #Укрпошта #катастрофа #ліквідатори
Оголошення
live comments feed...