09:00, 25 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Вербна неділя

Сьогодні – Вербна неділя

Біблійна історія

За тиждень до Великодня українці відзначають Вербну неділю. Церковна назва цього свята – Вхід Господній в Єрусалим. За шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос звершив урочистий вхід в Єрусалим, щоб цим показати, що Він є істинний Христос Цар і йде на смерть добровільно.

Наблизившись до Єрусалиму, підійшовши до села Виффагії, до гори Єлеонської, Ісус Христос послав двох Своїх учнів, говорячи: «Йдіть у село яке прямо перед вами; там ви знайдете прив’язану ослицю та молоде осля з нею, на яке ніхто з людей ще ніколи не сідав; відв’яжіть їх та приведіть до Мене. І якщо хто скаже вам що-небудь, відповідайте, що вони потрібні Господу». Учні пішли і вчинили так, як звелів їм Спаситель. Вони привели ослицю покрили її своїми одежами, і Христос сів на неї.

Наразі, в Єрусалимі знали, що Ісус, який воскресив чотириденного Лазаря, йде у місто. Сила народу, що зібралися звідусіль на Пасху, вийшло до Нього назустріч. Одні знімали з себе верхній одяг і простилали перед Ісусом по дорозі; інші зрізали пальмове віття, несли його в руках. Увесь народ, що супроводжував і зустрічав Його, в радості вигукував: «Осанна Сину Давидовому! Благословен Хто йде в ім’я Господнє! Цар ізраїлів! Осанна в вишніх!»

Наблизившись до Єрусалиму, Спаситель зі скорботою дивився на нього. Він знав, що народ відвернеться від Нього, - свого Спасителя, - і згодом Єрусалим буде зруйновано. Коли Ісус увійшов в Єрусалим, усе місто зворушилось, і питали ті хто не знав Його: «Хто це?» Народ відповідав: «Це – Ісус пророк з Назарета Галілейського», і розповідали при цьому, як викликав з гробу Лазаря і воскресив його з мертвих.

Увійшовши в храм, Христос знов як і в перший рік Своєї проповіді, вигнав з нього усіх торговців, говорячи їм: «Написано: - Дім Мій, домом молитви назветься для всіх народів – ви ж зробили його вертепом розбійників».

Немічні та хворі обступили Його в храмі, і Він усіх їх зцілив. Народ же, бачачи чудеса Ісуса, ще більше став прославляти Його. Навіть малі діти, які були в храмі, вигукували: «Осанна Сину Давидовому!»

Первосвященики ж і книжники обурюючись цим сказали Йому: «Чи не чуєш що вони говорять?»

Ісус Христос відповів їм: «Хіба ви ніколи не читали: - із вуст дітей та немовлят Ти сотворив хвалу?»

У наступні дні Ісус вчив у храмі, а ночі проводив поза містом. Первосвященики ж, книжники і старші народу шукали слушного випадку погубити Його, та не знаходили, бо весь народ невідступно слухав Його.

Звичаї Вербної неділі

Урочистий вхід Господній в Єрусалим святкується Православною Церквою в останню неділю перед Великоднем. Це – одне з найбільших свят називається також Вербною Неділею, тому що роздаються парафіянам освячені гілки верби та інших рослин. У давнину зеленим віттям зустрічали царів, які поверталися з перемогою над ворогами. І ми, тримаючи в руках вербу, прославляємо Спасителя, як Переможця над смертю тому, що в цей самий день Христос входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути чим спасти нас від страждань та вічної смерті.

За звичаєм після освячення гілочок потрібно торкнутися ними одне одного, примовляючи: «Не я б’ю, верба б’є. Від нині за тиждень – Великдень».

Нагадаємо, цього року у зв'язку із карантином представники церков закликали вірян дотримуватися встановлених обмежень. Зокрема, йдеться про те, що у храмах мають збиратися не більше 10 людей, інші ж прихожани мають стояти надворі і дотримуватися дистанції.

Що заборонено робити на Вербну неділю?

1.Категорично забороняється у цей день займатися важкою фізичною працею.

2.Вживати міцний алкоголь та влаштовувати гучні гуляння.

2.Напередодні Страсного тижня не рекомендується встрявати у сварки та думати про погане.

4.Їсти м’ясо, яйця та молочні продукти. Їжа на столі повинна бути скромною. Виняток становлять риба, рослинна олія та трохи кагору.

5. Не можна у Вербну неділю проводити поминальний обід.

Що потрібно робити на Вербну неділю?

1.Вербові гілки посвячені в церкві треба поставити вдома біля ікони або ж десь у кутку. Там вони мають простояти увесь рік. За церковними традиціями, вони захищають дім від злих очей та пожежі.

2.Сьогодні треба перебувати вдома у колі рідних вам людей.

3.За прикметами, якщо пересадити квіткові рослини, то вони будуть не лише чудово рости, але й залучати багатство в дім.

4.Якщо вбити у стіну кілочок з верби – це подарує людині рішучість і позбавить від страхів.

5.Дайте сьогодні милостиню хворим і немічним людям.

Прикмети Вербної неділі

– Безплідній жінці треба зранку зрізати гілочку верби, освятити в церкві та принести додому. Цю гілочку треба зберегти в потаємному місці. За прикметами, жінка зовсім скоро відчує радість материнства.

– Вперше навесні виганяти худобу на пасовисько варто саме свяченою вербою — "щоб нечисть не чіплялася до тварин".

– Якщо у Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий урожай фруктів.

– У Вербну неділю вдарив мороз – рік принесе багато пшениці.

– Якщо в цей день вітер дме сильно, то літо буде вітряним.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції
Оголошення
live comments feed...