• Головна
  • В області середній розмір пенсії чорнобильців - 2,9 тис. грн.
12:45, 23 квітня 2013 р.

В області середній розмір пенсії чорнобильців - 2,9 тис. грн.

З нагоди відзначення на Полтавщині чергової річниці Чорнобильської катастрофи всі причетні служби звітувалися на нараді у голови облдержадміністрації про виконання в регіоні завдань та соціальних ініціатив Президента України щодо соціального захисту кожного постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

При обговоренні нагальних питань, пов’язаних із пенсійним забезпеченням більш ніж 11 тис. громадян, які мають відповідний статус, начальник головного управління В.Руденко зауважив, що місячні видатки на виплату «чорнобильських» пенсій в області перевищують 13 млн. грн.. За словами керівника, пенсії на Полтавщині були підвищені щонайменше на 100 грн. понад 8 тис. громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та відносяться до ІІ-ІV категорій.

Разом з тим очільник пенсійної галузі області зупинився й на проблемних моментах, зумовлених деякими колізіями в законодавстві і наголосив, що нинішня правова база щодо пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців потребує подальшого вдосконалення. Зокрема, це стосується необхідності підтвердження первинними документами заробітку за роботу в зоні відчуження, що перш за все впливає на розмір пенсії інваліда-чорнобильця.

Незважаючи на складність пошуку архівних матеріалів, з 1 січня 2012 року органам Пенсійного фонду Полтавщини вдалося реставрувати заробітну плату більш ніж 490 громадян. Загальна кількість інвалідів-чорнобильців, які отримують пенсії із заробітку, досягла 1170 осіб.

Наразі при 2,9 тис. грн. середньої пенсії інваліда-чорнобильця 152 особи отримують виплати від 3 до 4 тис. грн., 95 громадян – від 4 до 5 тис. грн., а сотня колишніх ліквідаторів мають пенсійні виплати більше 5 тис. грн..

У виступі йшлося також про підвищення ефективності роботи обласних комісій по підтвердженню чорнобильського заробітку.

Оголошення
live comments feed...