15:30, 16 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Кліща можна "підчепити" не тільки в лісі: спростовуємо популярний міф
Після затяжної зими нарешті настала весна. Зовсім скоро полтавці відкриють сезон активного відпочинку на природі. Але там на них вже чатує небезпека – кліщі. Піки їх активності припадають на квітень-травень та серпень-вересень.
Укус кліща – це не тільки неприємно, а й дуже небезпечно. Не усі кліщі переносять збудників захворювань, але від їх укусу можна підхопити такі хвороби, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.
Хоча кліщі досить небезпечні, але не всі страшні факти про них є правдою. Тож давайте розглянемо найвідоміші міфи про кліщів.
Міф №1.Кліщі зустрічаються тільки в лісах.
Кліщі люблять вологі ліси, особливо змішані та листяні, але живуть практично скрізь – і в парках, і на міських газонах. Тому будьте обережні не тільки в лісі, а й у міських парках.
Міф №2. Кліщі активні тільки влітку.
Через зміну клімату сезон кліщів починається вже у березні та триває до листопада з невеликою перервою на спекотні літні місяці. Протягом дня пік ранкової активності триває від першої роси до полудня, а вечірній – з 16-ї години до темряви.
Міф №3. Якщо витягнути кліща протягом 24 годин, то немає ризику зараження.
Ніякої гарантії, що видалення кліща незабаром після укусу дозволяє уникнути інфекції ніхто дати не може. Якщо у слинні кліща містяться віруси енцефаліту, то він передає їх одразу після порушення цілісності шкіри.
Міф №4. Кліща легко виявити на шкірі.
Розмір кліща дуже маленький, тому помітити його можна лише через деякий час. Укус абсолютно безболісний, бо кліщ разом зі слиною вводить речовину з властивостями анестетика. А доросла особина кліща може перебувати на тілі людини до 11 днів.
Міф №5. Кліщі для життя потребують людської крові.
Насправді, ці паразити зазвичай харчуються кров'ю лісових тварин (гризунів, птахів і білок), а людей кусають тільки через відсутність інших джерел їжі.
Міністерство охорони здоров’я України радить перед прогулянкою до лісу чи парку одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла та головний убір. За можливості користуйтеся спеціальними засобами, які відлякують кліщів.
За матеріалами КП Центр громадського здоров'я.
Читайте також: Будьте обережні: у парки Полтави повернулися кліщі
Ми продовжуємо відстежувати найважливіші новини Полтави, а ви можете отримувати сповіщення про них, якщо підпишетесь на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
16:11, 16 жовтня
10:32, 31 жовтня
17
live comments feed...