• Головна
  • Жителі Полтави можуть залишитися без домашнього інтернету
14:30, 15 квітня
Надійне джерело

Жителі Полтави можуть залишитися без домашнього інтернету

Жителі Полтави можуть залишитися без домашнього інтернету

Найближчим часом у Полтаві може відбутися відключення від фіксованого інтернету більш 2,5 тисяч квартир у спальних мікрорайонах Поділ, Левада й пригородів з боку Києва. Крім того, суттєво погіршиться якість мобільного зв'язку й інтернет-покриття, що призведе до серйозного дискомфорту для городян і жителів області.

Про це інформує видання «VGORODE Полтава». Комунальне підприємство «Полтававодоканал» вимагає від мобільного оператора Київстар негайно демонтувати всі базові станції, які розташовані на вулицях Південній, Панянки й у селі Мильці. Вони забезпечують мобільним зв'язком і фіксованим інтернетом десятки тисяч абонентів.

«Причина банально проста. Водоканал вирішив учергове накрутити вартість орендної плати в 2 рази, поставивши мобільних операторів Київстар і Vodafone перед безкомпромісним вибором: або зрослий цінник – або демонтаж обладнання. Компанії називають подібні дії водоканалу відвертим шантажем, тому що, ціни, які нав'язують, значно перевищують ринкову вартість оренди», – пише видання.

Ситуацію погіршує ігнорування генеральним директором КП «Полтававодоканал» Василем Воротинцевим пропозицій мобільних операторів сісти за стіл переговорів і дійти розумного компромісу. Протягом січня – березня відмову від зустрічі аргументували карантином. Лист від КП «Полтававодоканал» з вимогою терміново демонтувати обладнання та звільнити площі, орендовані під три базові станції (за адресами: вул. Південна, 6, вул. Панянки, 19 і в селі Мильці) керівництво Київстар одержало 3 березня 2021 року.

«Заступник з правових питань гендиректора КП «Полтававодоканал» Максим Антофій в ультимативній формі заявив, що у разі непідписання договору оренди на умовах водоканалу три базові станції Київстар, як й інших операторів (наскільки відомо, стосовно Vodafone йдеться про погрозу демонтажу семи базових станцій у Полтаві) будуть відключені від електроживлення, а персонал не допущений на робочі місця. Таким чином, відключення полтавчан від інтернету може відбутися в будь-який момент», – попереджає VGORODE з посиланням на керівництво мобільних операторів.

У Київстар зробили таку заяву: «Інформуємо, що на даний момент альтернативних локацій для розміщення базових станцій не знайдено. Відповідно, є істотний ризик штучного створення дір у покритті міста мобільним зв'язком операторів, тому що компанії не можуть погодитися з настільки різким і неринковим підвищенням орендної плати».

Мобільні оператори акцентують увагу на тому, що зовсім недавно вони вже пішли на поступки водоканалу, погодившись на підвищення орендної плати. На цей час і без чергового збільшення вона багаторазово перевищує ринкові ціни, причому не тільки на території Полтави, але й в інших обласних центрах України.

«Через критичну ситуацію, яка може спричинити непередбачені наслідки, керівництво Київстар звернулося з листами в Полтавську ОДА, в облраду, якій підпорядковується водоканал, і в Міністерство цифрової трансформації. За словами оператора, ситуація суперечить проголошеній державній політиці щодо підтримки в забезпеченні всіх населених пунктів України сучасним мобільним зв'язком і високошвидкісним інтернетом. У компанії заявили, що не піддадуться на шантаж і готові продовжувати роботу виключно в правовому полі відповідно до ринкових реалій», – пише видання.

#київстар #мережа #інтернет
Оголошення
live comments feed...