• Головна
  • Народ проти влади: у Полтаві протестувальники вимагали у депутатів облради повернути газові мережі у власність громад (ФОТО)
11:30, 9 квітня
Надійне джерело

Народ проти влади: у Полтаві протестувальники вимагали у депутатів облради повернути газові мережі у власність громад (ФОТО)

Народ проти влади: у Полтаві протестувальники вимагали у депутатів облради повернути газові мережі у власність громад (ФОТО)

9-го квітня9:00 під стінами Полтавської обласної ради збираються небайдужі полтавці. О 10:00 у сесійній залі розпочинається друге пленарне засідання, де планується розгляд низки питань пов'язаних із карантинними обмеженнями, а також продовження розгляду питань першого засідання. Одним із таких питань є тарифи на газ та його транспортування. Саме це питання цікавить людей, що вийшли на акцію протесту. Полтавців непокоять високі ціни на газ, але окремий привід для обурення протестувальників – це вартість транспортування газу. Більшість людей не згодні з тим, що мають віддавати великі кошти за те, що вони вже платили, коли прокладали труби до власних будинків.

- Ми не такі багаті, аби платити непомірні кошти за незрозумілі транспортування, а скоро будемо платити і за ті ж самі стовпи, - говорить мешканець міста Олександр Афонін.

Народ проти влади: у Полтаві протестувальники вимагали у депутатів облради повернути газові мережі у власність громад (ФОТО), фото-1

На думку протестувальників влада зовсім не турбується про народ і, піднімаючи ціни на комунальні послуги, спричиняє справжній геноцид українців. Найбільше протестувальники хвилюються за пенсіонерів, що живуть на пенсійні виплати від держави, і тим, що вони мають сплачувати непідйомні для них суми у платіжках.

- Чому моя мама, що зараз на пенсії, має платити 351 гривню за транспортування газу, коли навіть закон гласить, що надра держави – належать народу України?! Чому «Укргазвидобування» оголосило, що собівартість газу 2,50, то чому для людей ціна досягає 7 гривень?!, - ділиться переживаннями ще один полтавець Антон Суслов.

На акцію протесту люди прийшли із великою кількістю плакатів, які вони розмістили по всьому фасаду будівлі обласної ради. Написи на плакатах повторювали основні думки, висловлені полтавцями - «Всі надра належать народу!», «Вимагаємо справедливих тарифів!» та «Газові мережі – у власність громад!».

Основною вимогою протестувальників до обласної ради є створення комунального підприємства на теренах Полтавської області, що поверне у власність держави газорозподільні мережі та встановить помірну ціну для простих громадян.

- Ми всі знаємо, що 40% українського газу видобувається на Полтавщині. І видобувається він за низькою ціною, чому ж тоді до людей він доходить по такій ціні? Значить, підприємці наживаються! -обурюється протестувальник Олег Слизько.

Самі протестувальники запевняють, що не відступлять та готові відстоювати свої інтереси і надалі.

 Сесія обласної ради розпочалася о 10:00. Депутати проголосували за внесення низки питань до порядку денного, проте перейти до їх розгляду поки що не змогли через блокування президії опозицією. Стежити за перебігом подій можна за допомогою трансляції.

Нагадаємо, раніше під стінами обласної ради мітингувальники вимагали зниження тарифу на газ удвічі.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #мітинг #акція #обласна рада #газ #тарифи #транспортування #ціна
Оголошення
live comments feed...