• Головна
  • Рятувальники Полтавщини занепокоєні збільшенням випадків спалювання сухої трави та сміття
10:07, 22 квітня 2013 р.

Рятувальники Полтавщини занепокоєні збільшенням випадків спалювання сухої трави та сміття

Управління ДСНС у Полтавській області занепокоєне тим, що із настанням теплої весняної погоди все частіше трапляються випадки неконтрольованого випалювання сухої трави, а також спалювання сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд з житловими будинками. Так, за останню добу 19 квітня на території області трапилося 4 випадки пожеж на відкритих територіях, внаслідок чого вогнем було знищено понад 9 га сухої рослинності.

Працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводять роз’яснювальну роботу із населенням щодо небезпеки випалювання сухої рослинності та сміття. Адже у разі необережності з вогнем наслідки можуть бути дуже жахливими. Вогнище, залишене без нагляду, іноді спалює по декілька гектарів трави, пошкоджує дерева, а також, доволі часто залишає людей без даху над головою.

Рятувальники нагадують громадянам, що під час відпочинку на природі або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці та помітивши безупинне розповсюдження вогню негайно набирайте телефон пожежно-рятувальної служби “101”. Гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закладаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. До полум'я заввишки 1,5-2 метри наближатися не можна - потрібно чекати рятувальників. Під час гасіння пожежі не потрібно відходити далеко від доріг та просік та упускати із виду інших учасників гасіння пожежі.

Потрібно завжди пам’ятати, що випадки спалювання трави відволікають рятувальників від дійсно важливого чергування щодо забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах.

Управління ДСНС у Полтавській області закликає громадян бути пильними та відмовитись від спалювання сухої трави та сміття. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

У ДСНС у Полтавській області

Оголошення
live comments feed...