• Головна
  • У Полтаві знайшли збудники нових штамів коронавірусу – британського та південно-американського
11:47, 2 квітня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві знайшли збудники нових штамів коронавірусу – британського та південно-американського

У Полтаві знайшли збудники нових штамів коронавірусу – британського та південно-американського

Після проведеного (в Лондонській референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я) секвенування (визначення послідовності генів) РНК збудника COVID-19, відділеної з назальних змивів хворих в місті Полтаві – два штами вірусу віднесені до таких, що викликають занепокоєння в усьому світі. Це Британський варіант (VOC-20DEC-01 "UК" variant) та Південно-африканський варіант ( VOC-20DEC-02 Confirmed "South Africa").

«Дані варіанти вірусу вперше визначені на території Полтавської  області, в світі ці мутантні варіанти вірусу SARS CoV-2 набули поширення та викликають занепокоєння з грудня 2020 року. За деякими повідомленнями, ці варіанти збудника мають більшу заразність та призводять до захворювання з більш тяжким перебігом» - інформує ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Що робити в зв’язку з виявлення нових варіантів збудника COVID-19

Публікації у Великобританії (де з’явились та набули поширення мутантні штами) на питання: чибудуть ефективні вакцини проти нового штаму? дають відповідь - практично точно можна сказати - так.У всякому разі на найближче майбутнє. Усі три провідні світові вакцини викликають імунну відповідь організму на наявний білок шипакоронавірусу (білок S, вигляд шипів і дав назву вірусу).

Вони (вакцини) налаштовують імунну систему на те, щоб вона атакувала різні складові вірусу, а це значить, що навіть попри те, що частина шипа мутувала, вакцини як і раніше будуть ефективними. «Налаштування імунної системи (імунологічна пам’ять) – процес, прояви якого далеко не завжди можна з’ясувати аналізами крові, в тому числі і на виявлення окремих видів антитіл. Тому доцільно пам’ятати – захищає вакцинація, а не проведені аналізи. Залишаються та набувають більшої актуальності: дотримання карантинних та обмежувальних заходів, дотримання соціальної дистанції, респіраторного етикету, використання масок, своєчасна ізоляція при наявності симптомів респіраторного захворювання та при контакті з хворим на  COVID-19» - сказано у повідомленні.

Читайте також: "Багато полтавських підприємств не переживуть карантин". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #епідемія. вірус
Оголошення
live comments feed...