• Головна
  • Сьогодні у Полтаві помер заслужений артист України Віталій Кашперський
13:59, 1 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Сьогодні у Полтаві помер заслужений артист України Віталій Кашперський

Сьогодні у Полтаві помер заслужений артист України Віталій Кашперський

Сьогодні у Полтаві на 85-му році пішов з життя талановитий режисер, викладач, заслужений артист України Віталій Степанович Кашперський. Віталій Степанович Кашперський був головним режисером Полтавського театру ім. М. Гоголя з 1989 по 1996 рр. Здійснив 64 постановки.

"В 1967 році на афіші театру з’являється прізвище Віталія Кашперського. Випускник Київського театрального інституту імені І.К. Карпенка-Карого, закінчивши навчання на акторському та режисерському факультетах, до початку роботи в Полтаві вже мав творчий досвід в Житомирському обласному театрі.  Творче життя Віталія Степановича в Полтавському театрі склалося вдало і було успішним і яскравим. Починаючи режисером-стажером відійшов від справ у якості головного режисера театру. Тут майстер зміг реалізувати, хоч і не в повній мірі своє творче обдарування: акторське, режисерське й літературне» - пишуть на сторінці Полтавського театру імені Гоголя.

Першими здійсненими ним у Полтавському театрі стали вистави «Сині роси» М. Зарудного та музична комедія «Дівчина і море», в яких він взяв участь як режисер-стажер. Наступними вже самостійними режисерськими роботами, які закріпили його позиції в театрі, стали вистави «Над голубим Дунаєм» І. Рачади та музична комедія Л. Лядової «Під чорною маскою».

В режисерському доробку майстра були різножанрові й різнопланові вистави, одноденні й такі, що трималися на сцені роками й десятиліттями.

Світла пам’ять про Віталія Кашперського навіки залишиться у серцях полтавців...

Щоб не пропустити важливу інформацію, підпишіться на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#актор #театр #Віталій Кашперський
Оголошення
live comments feed...