• Головна
  • «Жоден сімейний лікар не в змозі приділити багато часу пацієнтам з проблемами суглобів і болю в спині»
14:00, 30 березня
Надійне джерело

«Жоден сімейний лікар не в змозі приділити багато часу пацієнтам з проблемами суглобів і болю в спині»

«Жоден сімейний лікар не в змозі приділити багато часу пацієнтам з проблемами суглобів і болю в спині»

Полтавців запрошують на квітневі консультації лікаря-реабілітолога, вертебролога і фахівця з кінезіотерапії, кандидата медичних наук Алли Подзорової на базі студії фізичної реабілітації «Здорові рухи». Пацієнти, які відвідали зимові консультації, уже мають індивідуальні програми і досягнення – позбавлення болю. А ще оцінили велику перевагу – вузькопрофільний фахівець виділяє близько години для первинної консультації, формує план дій і стежить за динамікою прогресу. І все це без медикаментів і операцій.

Наближається дачний сезон і після тривалого знерухомлення з’являється багато охочих попрацювати з «природними тренажерами» – лопатою, граблями, відрами, пилами тощо. Не у всіх сценарій завершується позитивом – нерідко шанувальників «агрофітнесу» забирає «швидка» з інфарктами, інсультами і гострим болем в попереку. Потім на пацієнтів чекає тривала реабілітація з помірними навантаженнями. Хоча такі катастрофи, які і хронічний біль в спині чи суглобах, можна попередити. Фізичні терапевти, реабілітологи студії «Здорові рухи» підбирають найкращі комплекси індивідуально під кожного пацієнта.

«У переважній кількості випадків гострий і хронічнийбіль в спині не є загрозливим для життя станом і більшість пацієнтів навіть не потребують додаткових інструментальних досліджень. Але це значно знижує якість життя і обмежує пацієнтів. І хоча з подібними проблемами та корекцією способу життя, навантажень люди мають звертатись до сімейного лікаря, результативність таких звернень дуже низька. Максимум – кілька направлень на обстеження і знеболюючі таблетки для зняття больового синдрому. Проте дуже часто лікарі загальної практики пропускають такі важливі сигнали: дебют болю у пацієнтів у віці старше 55 років і молодше 20 років, біль тримається навіть в спокої, попередні травми, безпричинне зниження маси тіла, відсутність поліпшення через місяць оптимального лікування, болючість при пальпації і перкусії хребта, слабкість в кінцівках, тазові розлади, порушення чутливості в ногах і аногенітальний області, тазові розлади, слабкість в ногах», – пояснює лікар Алла Подзорова. – «Буває і так, що обстеження зупиняється на виявленні грижі міжхребцевого диска (яка, до речі, є більш ніж у половини здорових людей після 40 років і в переважній більшості взагалі не спричиняє болю). Пацієнт теж фіксується тільки на цій проблемі і навіть остерігається зайвий раз рухатись (а це дуже шкідливо, навпаки, саме правильний рух і навантаження допомагають оздоровитися). Але ж необхідно дізнатися про справжні причини болю і перспективи одужання.

Щоб розібратись, необхідно аналізувати анамнез аж до дитячих травм. Це час і велика увага. На жаль, жоден сімейний лікар не в змозі приділити багато часу пацієнтам з проблемами суглобів і болю в спині, і тим паче не може формувати якісні індивідуальні реабілітаційні програми. Більшість сімейників взагалі ніколи не спеціалізувались на захворюваннях опорно-рухового апарату, суглобів, м’язової системи, неврологічних захворюваннях. Сімейні лікарі зв’язані протоколами, тисячами декларацій, звітністю і пандемією. Тому пацієнти все більше звертаються за індивідуальними консультаціями та порівнюють результати. Приємно, що 95% моїх пацієнтів на повторній консультації радіють ефективності курсу і гарному самопочуттю без болю, а решта 5% ще й поєднують продовження курсу з додатковими фізіотерапевтичними процедурами для максимального ефекту».

Найближча консультація відбудеться 03 квітня 2021 року — запис відкрито, сплачується попередня вартість. Також відкрито запис на наступні консультації. Телефонуйте, щоб записатись на консультацію, дізнатись ціни на послуги і обрати зручний час — (050) 880 999 8

Раніше лікар столичного реабілітаційного центру розповіла про виїзні консультації у Полтаві.

Відвідувачів консультують як уже з встановленими діагнозами (артроз (остеоартроз), хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондиліт), гонартроз (артроз колінного суглоба), дисплазія тазостегнових суглобів, коксартроз (артроз тазостегнового суглоба), кіфоз, лордоз, сколіоз, міжхребцеві грижі, протрузії, остеопороз, остеохондроз, пласкостопість, ревматоїдний артрит тощо), так і діагностують за спеціальною методикою, враховуючи результати функціональних обстежень.

За рік роботи студія також допомогла багатьом відвідувачам, які потребували постковідної реабілітації,а також працює над корекцією постав як у дітей, так і дорослих.

Студія фізичної реабілітації «Здорові рухи»: м. Полтава, вул. Гагаріна, 1

FacebookInstagram«Здорові рухи»

#лікар #поради #профілактика #Алла Подзорова
Оголошення
live comments feed...