14:29, 26 березня 2021 р.
Надійне джерело
СOVID-19: 8 найпоширеніших міфів про вакцинацію
1. Фейк: Щоб уникнути карантину чи самоізоляції під час поїздок до країн ЄС, потрібно мати негативний ПЛР-тест або бути вакцинованим від COVID-19 вакциною, зареєстрованою в ЄС.
Індійська та китайська вакцини, якими прищеплюють українців, не значиться серед визнаних ЄС, а це означає, що українці будуть змушені сидіти на карантині чи на самоізоляції.
Факт: Для того, щоб зареєструвати вакцини для використання у ЄС, їх виробники подають запити до Європейського агентства з лікарських засобів. Єврокомісія ухвалює рішення про реєстрацію саме на основі рекомендацій ЄМА. Агентство вже надало рекомендації Євросоюзу дозволити використовувати вакцину AstraZeneca на території держав-учасників.
Також вакцини Sinovac та Sinopharm перебувають на останніх стадіях погодження у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Крім того, Україна поки не планує впроваджувати паспорти вакцинації. Водночас кожен охочий українець за потреби може безкоштовно отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна отримати після введення другої дози вакцини у будь-якому медичному закладі.
2. Фейк: Якщо людина відмовилася вакцинуватися, вона більше не матиме шансу отримати щеплення безкоштовно.
Факт: Людина, що не отримала щеплення проти COVID-19 з якихось причин, може записатися до списку очікування на вакцинацію. Це можна зробити за допомогою сайту чи застосунку Дія або звернувшись до роботодавця, якщо людина належить до груп з високим пріоритетом вакцинації.
Вакцинація якомога більшої кількості українців є запорукою формування колективного імунітету. Тому щеплення проти COVID-19 отримають усі охочі.
3. Фейк: Низка медіа пише, що Ізраїль не визнає українську вакцинацію вакциною Covishield.
Факт: Всі сайти посилаються канал “Україна 24”, де посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук зазначив: “…Сьогодні у нас якраз йшли перемовини стосовно визнання так званих паспортів вакцинації. У нас з цим поки що проблеми, оскільки ці вакцини, які застосовуються українським урядом, вони (уряд Ізраїлю) поки що не збираються схвалювати”.
Отже, уряд Ізраїлю не має у планах застосовувати вакцину CoviShield/AstraZeneca для використання у своїй країні. У висловлюванні Євгена Корнійчука немає жодних коментарів про ефективність і безпечність вакцини CoviShield/AstraZeneca, чи про те, що вакцинація Covishield – не визнається.
4. Фейк: Україна не встигне використати 500 тисяч доз вакцини Covishield, термін придатності яких спливає 23 червня.
Факт: Україна на середину березня, за понад два тижні від початку вакцинації, виходить на рівень у 9 тисяч вакцинованих за добу. Навіть не збільшуючи темпи вакцинування, за 100 днів, що залишаються, її встигнуть використати використати для щеплення українців.
5. Фейк: Європа відмовляється від вакцини AstraZeneсa/Covishield.
Факт: Це неправда. 11 березня Італія вирішила призупинити використання певної серії доз вакцини AstraZeneca/Covishield як запобіжний захід після повідомлень «про деякі серйозні негативні наслідки», зокрема утворення тромбів у непідтвердженої кількості людей. Однак італійський державний регулятор медицини наголосив, що в даний час не встановлено зв'язку між передбачуваними побічними ефектами та введенням доз.
Згодом низка інших країн, зокрема Данія, Естонія, Литва, Латвія, за зразком Італії призупинила використання цієї ж партії вакцини AstraZeneca/Covishield. Данське агентство з лікарських засобів розпочало розслідування щодо вакцини. Дослідження проводиться відповідними установами в інших країнах ЄС, а також Європейським агентством з лікарських засобів (EMA). ЕМА стверджує, що зараз немає жодних ознак того, що вакцинація спричинила стани, які не вказані як побічні ефекти з цією вакциною, а переваги вакцини продовжують перевищувати ризики.
6. Фейк: Вакцина AstraZenсa/Covishield спричиняє анафілактичний шок.
Факт: Висновок Комітету з оцінки ризиків фармакологічного нагляду Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) заявляє, що аналіз даних не виявив зв’язку між вакциною та алергічною реакцією у більшості випадків.
Проте водночас ЕМА зазначає, що анафілаксія — відомий побічний ефект, який зрідка може проявитися після щеплення, і він враховується після розгортання вакцинації AstraZenсa/Covishield як можливий. Антифейки вакцинації проти COVID-19 оновлено: 25.03.2021 статус: не для розповсюдження
Комунікаційний центр вакцинації проти COVID-19 при Центрі громадського здоров’я vaccination.covid19.gov.ua
Читайте також: В Україні почався другий етап вакцнації проти коронавірусу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...