• Головна
  • Полтавський лікар - анестезіолог вирушив в антарктичну експедицію
08:30, 26 березня
Надійне джерело

Полтавський лікар - анестезіолог вирушив в антарктичну експедицію

Полтавський лікар - анестезіолог вирушив в антарктичну експедицію

На зимівлю в антарктичну експедицію на станцію “Академік Вернадський” вирушив полтавський лікар екстреної допомоги Андрій Хитрий, 1996 року народження. Він працював у лікувальних закладах Полтави, зокрема, в екстреній службі “103”.

26-та річна Українська антарктична експедиція проведе на крижаному континенті близько 13 місяців. Ця команда стала наймолодшою серед усіх попередніх експедицій - повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Середній вік експедиції – майже 36, а наймолодшому учаснику в квітні виповнюється 25 – тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії, зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Керівником експедиції став рекордсмен за кількістю зимівок на “Вернадському” – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція. Загалом, у 26-й експедиції буде 12 учасників: 7 науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. З них 11 чоловіків та навіть одна жінка – біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (раніше жодна жінка двічі не зимувала).

Через пандемію COVID-19 й різкий ріст захворювань в Україні перед відправкою полярники максимально обмежили всі контакти та пройшли тести на наявність вірусу, а Центр не влаштовував традиційні урочисті проводи експедиції. Але одну традицію не змінив навіть COVID-19: фото команди біля пам'ятника Грушевському в Києві.

Читайте також: Хто стане ректором Полтавського педагогічного університету

#лікар #Антарктида #Академік Вернадський
Оголошення
live comments feed...