• Головна
  • На полтавських ринках рибу реалізують з порушеннями
10:05, 18 квітня 2013 р.

На полтавських ринках рибу реалізують з порушеннями

Риба - корисний і необхідний продукт для здорового харчування. У рибі міститься величезна кількість незамінних амінокислот, вітамінів та мікроелементів.

Якщо їсти рибу хоча б 2-3 рази на тиждень, особливо жирну, можна уповільнити старіння клітин і організму. Важливо, щоб продукт, який полтавці купують на ринках обласного центру, був дійсно корисним.

Умови зберігання та реалізації риби можуть вплинути на її властивості, а тому працівники відділу ветеринарної міліції провели перевірку аби пересвідчитися у дотриманні ветеринарно-санітарних правил при реалізації рибної продукції на ринках Полтави.

Під час перевірки ринків в мікрорайонах «Левада», «Браїлки» та «Половки» міліція виявила кількох порушників. У всіх них спільні порушення – торгівля рибою у невстановлених місцях, із автомобілів, без санітарних паспортів на транспортний засіб, із землі та без спецодягу. Також у продавців були відсутні супровідні ветеринарні документи, які б підтверджували їх походження, якість та безпеку, а це - ветеринарне свідоцтво, ветеринарна довідка, посвідчення якості та експертні висновки. У невстановлених місцях торгівля була призупинена, а продукція знята з реалізації. На порушників складено адмінпротоколи за ознаками статті 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення України – порушення правил ветеринарно-санітарних вимог. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналогічні порушення зафіксовані по вулиці Шевченка. Чоловік продавав рибу із землі та єдиними свідченням про її свіжість були лише слова горе-підприємця.

В мікрорайонні «Алмазний» правоохоронці зустріли громадян, які також реалізували рибу просто неба. Наразі така торгівля призупинена, а на порушників складено адмінпротоколи за ознаками статті 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення України – порушення правил ветеринарно-санітарних вимог. Рибу вагою 120 кілограм вилучено та утилізовано за рахунок та за згодою власника, про що складено відповідний акт.

Робота в даному напрямку проводиться і надалі. Шановні громадяни, міліція Полтавщини звертається до громадян з проханням відповідально ставитися до власного здоров’я, уникати продукцію сумнівної якості та цікавитися у продавців документами, які б свідчили про безпеку продукції.

 

Оголошення
live comments feed...