• Головна
  • «Потрібно терміново ввести локдаун по всій країні!» - інфекціоністка Ольга Голубовська
09:00, 20 березня

«Потрібно терміново ввести локдаун по всій країні!» - інфекціоністка Ольга Голубовська

«Потрібно терміново ввести локдаун по всій країні!» - інфекціоністка Ольга Голубовська

В Україні слід негайно вводити загальнонаціональний локдаун, не чекаючи, поки "спалахнуть" інші області: скасовувати всі розважальні заходи, запасатися киснем і розгортати нові ліжка.

Про це в бліцінтерв'ю OBOZREVATEL розповіла провідна інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська.

– Глава Держспоживслужби в Києві Олег Рубан сказав про український штам COVID-19. Зокрема про те, що це "комбовірус", агресивний, такий, що швидко поширюється, що уражує молодь і дітей. Ви могли б прокоментувати це?

– Це не суто український штам. У кожній країні є якісь особливості коронавірусу. В Івано-Франківську виявили вірус, який має мутацію тих штамів, які циркулюють. Вважається, що цей штам британський, хоча сама ця мутація може бути виявлена у всіх штамах.

Вірус мутує постійно, але існують значні мутації, які дійсно впливають на передання, на клініку захворювання. Ми, клініцисти, давно говоримо про зміну клініки COVID-19. І це може бути пов'язано тільки з якимось особливим штамом.

Зараз весь світ стоїть на позиціях, що британський штам легше передається, але не викликає більш важкої форми захворювання. Хоча існують дослідження, зокрема опубліковане минулої середи, що є дані, що він все-таки викликає більш важкі форми захворювання.

Крім тих особливостей, про які ви сказали, – помолодшав, гострий період став більш тривалий, часто спостерігається період загострення, трохи нестандартна відповідь на нашу звичну терапію, особливі лабораторні дані – крім усього цього, він може викликати і важчі форми захворювання.

– Ви сказали, що "нестандартна відповідь на звичну терапію". Що ви мали на увазі?

– Я маю на увазі, що у нас є відпрацьовані методи лікування, а хворі або слабо відповідають на них, або спочатку відповідають, а потім дають загострення процесу. Часто у нас немає чіткої впевненості, що якщо ми зараз отримали відповідь, завтра вона буде стабільно довго триматися. Зараз хворіють практично всі вікові групи. Захворювання дедалі частіше і в дітей. Слава богу, вони поки не важко хворіють, але є.

– Ви вважаєте, що зараз в Україні потрібно насамперед працювати в осередках COVID-19?

– Ні, зараз уже марно працювати в осередках.

– А що потрібно робити зараз?

– Запасатися киснем, відкривати нові й нові стаціонари, грамотно проводити політику вакцинації. І найголовніше – кожна людина повинна захистити сама себе.

Ви вважаєте, що локдаун потрібно вводити точково, там, де ситуація вже критична? Не по всій країні?

– Я вважаю, що треба ввести по всій країні, раз така справа. Тому що, якщо ми не введемо по всій країні, то значить, що регіони, які зараз спокійні, спалахнуть пізніше.

Коли слід вводити локдаун? Сьогодні-завтра?

– Уже вчора треба було це робити.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Нагадаємо, вчора у Полтаві ввели додаткові обмежувальні заходи

#коронавірус #пандемія #Полтава
Оголошення
live comments feed...